ABA: Krka dobila pred Partizan

Slovenački tim pred svojim navijačima pobedio Cedevitu na startu takmičenja u ABA ligi. Mega Vizura startovala pobedom.

ABA: Krka dobila pred Partizan Izvor: MN PRESS

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu, pre svega u trećoj deonici meča, Krka je Novom Mestu pobedila Cedevitu 80:72 (21:24, 17:23, 22:8, 20:17) i na taj način počela takmičenje u novoj sezoni ABA lige.

Ekipa Aleksandra Džikića posle prvih 20 minuta bila je u zaostatku devet poena, ali je poslednju četvrtinu dočekala sa "plus pet". Krka je taj deo meča rešila sa 22:8 i potpuno preokrenula stanje na terenu.

U preostalih deset minuta slovenački tim ne samo da je uspeo da sačuva prednost, već i da je uveća. Rej Armsted pružio je odličnu partiju i bio ubedljivo najefikasniji i najbolji igrač utakmice. Amerikanac je postigao 31 poen.

U redovima Cedevite istakao se Miro Bilan sa 13 poena.

Krka će u sredu od 20.00 sati gostovati u Pioniru Partizanu, dok crno-beli u 3. kolu igraju u Zagrebu protiv Cedevite.

Košarkaši Mega Vizure, takođe su uspešno startovali, pošto su u Sremskoj Mitrovici posle produžetka pobedili MZT iz Skoplja - 103:95 (25:14, 16:13, 23:30, 20:26, 19:11).

Sjajnu partiju za domaći tim pružili su Nikola Jokić i Nenad Miljenović. Jokić je postigao 27 poena i uhvatio 15 lopti, a Miljenović je ubacio 26 poena i podelio 10 asistencija.

Marko Simonovski predvodio je makedonsku ekipu sa 28 poena, a Uroš Lučić postigao je 18.

Ekipa Mega Vizure u sledećem kolu u sredu gostuje u Sofiji debitantu u regionalnom takmičenju, Levskom.