Zvezda preslišala Cibonu!

Crveno-beli stvaraju tradiciju nepobedivosti u "Draženovom domu" - 88:64! Sjajna, dabl-dabl partija Markusa Vilijamsa.

Zvezda preslišala Cibonu! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Telekom demonstrirala je silu u Zagrebu i treći put uzastopno pobedila Cibonu u hali "Dražen Petrović"

U meču lišenom bilo kakve neizvesnosti, pred oko 1.000 gledalaca, tim Dejana Radonjića završio je posao već u prvoj četvrtini, dobivši je 26:11. Do kraja je čuvao snagu, uoigravao se i povećavao vođstvo do "plus 30" na startu poslednje deonice.

Furiozni start, agresivna odbrana i "blickrig" Beograđana obeležili su meč koliko i sjajna partija Markusa Vilijamsa, koji je u Zagrebu nagovestio koliko će biti pojačanje Zvezdi.

Američki plejmejker je već za 22 minuta ostvario dabl-dabl učinak. Razigravao je saigrače, "povlačio" ih u brze kontre, nalazio rešenja u napadu i završio meč sa 19 poena, 11 asistencija i šest skokova, uz dve pogođene trojke iz tri pokušaja.

CIBONA - CRVENA ZVEZDA TELEKOM 64:88 (11:26, 17:25, 19:27, 17:10)

Nemoćni u odbrani od Bobana Marjanovića (15, 5 sk) i Maika Cirbesa (15, 5 sk) bez načina da se suprotstave brzim kontrama Beograđana i lakim poenima Nikole Kalinića (13), oporavljenog Lazića, Blažića i Dangubića (po pet poena), igrači Cibone rano su morali da polože oružje.

I u trenucima svoje malo bolje igre u drugoj četvrtini, u kojima su ulili nadu navijačima da bi mogli da razliku snize na manje od deset poena, crveno-beli bi uzvraćali još jačom odbranom i jednostavnim rešenjima u napadu.

ZVEZDA: Vilijams 19, 6sk, 11 as (3/4 za tri), Rebić, Dangubić 5, 3 sk, Mitrović 4, 6 sk, Lazić 5, Blažić 5, Kalinić 13, Marjanović 15, 5 sk, Tejić, Dženkins 3, Jović 4, Cirbes 15

CIBONA: Kus 5, Blesingejm 4, Rozić 14, Jagodić Kuridža 9, Barać, Slavica, Lalić 10, Mavra 1, Siriščević 10, Žižić 4, Gabrić 6, Van Ostrum 1.

Slomivši protivnika jakim ritmom, Radonjić je insistirao na čvrstoj igri na obe strane više od tri četvrtine.

Pred poslednju, kada je ime protivnika uveliko bilo poznato i kada je Boban Marjanović ubacio slobodno bacanje za maksimalnih "plus 31" (78:47), poslao je na teren i najmlađe Marka Tejića i Nikolu Rebića, dopustivši Ciboni da koliko-toliko "ublaži" poraz.

Zvezda je tako ostvarila i drugi, ubedljiv trijumf u novoj sezoni ABA lige i ostaće visoko plasirana zbog koš razlike "plus 54".

U sledećem kolu, crveno-beli igraće protiv Olimpije (subota, 21.00), koja je takođe "vezala" dve pobede (Cibona, Cedevita).

Duel sa Ljubljančanima biće ujedno i poslednja Zvezdina provera za prvi evroligaški izazov u takmičarskoj 2014/15 - utakmicu protiv Galatasaraja u četvrtak, 16. oktobra.