EP (U-20): Bolan srpski rastanak sa krunom

Reprezentacija Srbije oprostila se od borbe za medalju na Rodosu porazom od Crne Gore poslije produžetka - 70:73.

EP (U-20): Bolan srpski rastanak sa krunom Izvor: MONDO

Regularni tok meča u poslednjem kolu Grupe F Evropskog prvenstva za košarkaše do 20 godina završen je rezultatom 61:61.

Time se ekipa Slobodana Klipe oprostila od daljeg takmičenja. Iako su prethodno Litvanci pobijedili Ukrajinu, što je bio prvi od dva preduslova da se "orlići" domognu četvrtfinala, izostala je ne samo pobjeda od 11 razlike nad Crnogorcima, već je kruna evropskog šampiona predata uz poraz.

Srpska reprezentacija je prethodno bila trostruki uzastopni prvak Starog kontinenta.

Crna Gora je bolje otvorila meč i bila u konstantnom vođstvu do sredine treće četvrtine. Najveću prednost imala je tokom drugog perioda igre (33:21).

Međutim, "orlići" su uspjeli da načine preokret i stignu do vođstva 42:40 u 26. minutu.

Do kraja se vodila neizvjesna borba iz koje je i proistekao produžetak u kome su mladi crnogorski košarkaši bili prisebniji i obezbijedili plasman u četvrtfinale.

Po 18 poena postigli su Vučević iz pobjedničke ekipe i srpski reprezentativac Mitrović. U timu Slobodana Klipe dvocifren broj poena postigli su i Subotić (13), Milosavljević (12) i Nedović (11).

Ekipi, koja je u šest utakmica zabilježila samo dvije pobjede, predstoji borba za plasman od 9. do 12. mjesta. Kao šesta, poslednja u Grupi F sastaće se sa Letonijom, dok će drugi par činiti Ukrajina - Rusija.

U četvrtfinalu će se sastati Španija - Turska, Francuska - Crna Gora, Litvanija - Italija i Hrvatska - Grčka.