Stampedo "bikova": 49 poena za četvrtinu!

Čikago Bulsi postavili su rekord franšize u posljednjih 12 minuta meča sa Toronto Reptorsima. Golden Stejt mašina za postizanje poena, baš kao i Džejms Harden. Jusuf Nurkić solidan u debaklu svog Denvera u gostima kod Bobketsa.

Toronto Reptorsi, neočekivani lideri Istoka, nalazili su se nadomak 23. pobjede u ligi, kojom bi se izjednačili sa vodećim timom Zapada, Golden Stejtom, ali...

U komšijskom derbiju, dozvolili su sebi da prime gotovo 50 poena u posljednjoj četvrtini, što je značilo - poraz!

U "Junajted centru", Čikago Bulsi ubacili su 49 poena za posljednjih 12 minuta igre i poslali Reptorse poražene sa jezera Mičigen na jezero Ontario - 129:120!

Rezultat poslednje četvrtine 47:39.

Tandem bekova Bulsa, Derik Rouz/Džimi Batler, ubacio je Torontu 56 poena, 29 i 27, s tim da je Batler imao i 11 skokova. Rouz je 15 ubacio u posljednjih 12 minuta, što je najefikasnija četvrtina u istoriji Čikaga.

"Znamo da uvijek možemo da računamo na njega, da se oslonimo na njega. On je takav tip... On voli kada je pritisak nad njim, tada je produktivan. Mislim da ćemo i dalje da igramo na njega kada je bitno i da će on i dalje da nam to vraća, svake večeri", hvalio je Batler saigrača Rouza.

Čikago je ovom pobjedom otišao na 18-9, što je četvrti skor Istoka, iza Toronta (22-7), Atlante (20-7) i Vašingtona (19-7). Iza Bulsa su Klivlend 16-10, Milvoki 14-14, Majami 13-15 i Bruklin 11-15. Prvi ispod crte je Boston sa 10-15.

Bulsi imaju tri pobjede u nizu, a prethodne dvije ostvarili su bez Rouza i oporavljenog Taja Gibsona.

"Osjećao sam se dobro i to me je iznenadilo. Nisam osjećao umor, iako me nije bilo nekoliko dana", rekao je Rouz, koji je bio bolestan.

Njegov koš preko Kajla Lorija dao je Bulsima 106:100 na 4:12 pre kraja, a onda je "Di-Rouz" pogodio i trojku koja je "ubila" utakmicu - 118:105, 1:17 do kraja.

NBA 1

Golden Stejt Voriorsi, prvi tim lige, predstavljaju pravu mašinu za ubacivanje poena.

Stavili su skoro 130 u obruč Sakramento Kingsa, koji su se pošteno borili, ali nisu imali šanse - 128:108 u Ouklendu, uz 25 poena Klaja Tompsona i samo 12 Stefena Karija.

Prethodna dva puta kada je Kari imao loše šutersko veče, protiv Memfis Grizlisa (16. decembar) i San Antonio Sparsa (11. novembar), "ratnici" su bili mečeve, ali ovog puta to nije bio slučaj. Od pomenutog poraza od šampiona, prije mjesec i po dana, Golden Stejt ima skor 18-1, a sada ih očekuju "back to back" utakmice u "Stejpls centru", protiv Lejkersa i Klipersa.

Loše šutersko veče (4/7 za dva i 1/5 za tri), Kari je nadoknadio sa 11 asistencija i tri ukradene lopte, a najbolju košarku Golden Stejt je igrao sa Andreom Iguodalom na parketu, koji može da se pohvali da je "napravio" plus od 25 poena za 24 minuta u igri (12 poena, 3/3 za dva, 2/3 za tri, 4 asistencije).

Svih 13 igrača koje je Stiv Ker uvodio u igru su se upisali u strijelce, šestorica su bila dvocifrena, a rezerve su sabrale 62 poena. "Voriorsi" su imali 36 asistencija, što je najbolji rezultat u posljednje četiri sezone.

Golden Stejt predvodi NBA sa skorom 23-3.

NBA 2

Kada se sastaju Hjuston Roketsi i Portland Trejlblejzersi, svi očekuju duel gorostasa Dvajta Hauarda i Lamarkusa Oldridža.

Međutim, taj okršaj u Teksasu bio je u drugom planu iz više razloga, a Hjuston je glatko pobijedio 110:95 zahvaljujući Džejmsu Hardenu i njegovih 44 poena! Drugi razlog je bolest Oldridža, koji ima problema sa respiratornim sistemom.

Harden je uništio ekipu koja je njega, i saigrače, izbacila prošle sezone u prvoj rundi plej-ofa.

Upitan da li je ovo bio osvetnički nastup protiv Portlanda, Harden je rekao...

"Prošla sezona, njah... Nije važno. Važno je ono što se dogodilo ovdje u prethodne dvije utakmice", podsetio je Harden da je Hjuston do meča sa Portlandom doživio vezane poraze kod kuće.

"To je nedopustivo".

On je ubacio 31 poen u prvom poluvremenu za vođstvo Roketsa od 20 poena, što je bilo dovoljno da se utakmica privede mirno kraju.

NBA 3

Na Zapadu, iza Voriorsa (20-3), poređali su se Portland (22-7), Memfis (21-7), Hjuston (20-7), Dalas (20-9), L. A. Klipers (19-9), San Antonio (18-11), Nju Orleans 14-13...

NBA 4

Denver Nagetsi za koje nastupa Jusuf Nurkić doživio je debakl od 28 poena razlike protiv Šarlot Bobketsa (110:82), ali košarkaš iz Bosne i Hercegovine ostvario je solidan učinak od osam poena i pet skokova za 20 minuta na parketu.