EP (juniori): Pali Hrvati, sljedeća je Italija

Juniorska reprezentacija Srbije zauzela je drugo mjesto u Grupi E druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Mecu.

EP (juniori): Pali Hrvati, sljedeća je Italija Izvor: MONDO

Srbija je u posljednjem kolu savladala Hrvatsku poslije produžetka - 77:70 (18:13, 10:15, 20:19, 16:17, 13:6).

"Orlići" su do četvrtfinala stigli sa učinkom od tri pobjede i dva poraza, dok će sa prvog mjesta u narednu rundu Španija (4-1).

Tim Vladimira Jovanovića je sjajno otvorio meč protiv Hrvata - 9:0, pa 13:3... Međutim, tada su "kockasti" zaigrali bolje i u 14. minutu stigli do izjednačenja - 22:22.

Na odmor se otišlo rezultatom 28:28.

U nastavku se vodila izjednačena bitka, a Đekić je "orlićima" donio produžetak trojkom u finišu pri vođstvu Hravata 61:64.

U produžecima je Srbija bila ubjedljiva za konačnih 77:70.

Najefikasniji su bili Hrvati Bubalo (20) i Prostran (18), a u srpskoj selekciji Musli sa 14, dok su poen manje postigli Đekić i Radosavljević.

"Bili smo pod velikim pritiskom i dugo smo se s njim borili. U pojedinim dijelovima meča smo igrali zaista odlično. To je rezultiralo vođstvom od osam poena na kraju treće četvrtine, ali nismo uspjeli da se odlijepimo, jer smo ponovili stare greške. Ipak, moram da pohvalim momke jer su i u produžetku igrali dobru odbranu, a posebno za skok u napadu koji nam je ranije nedostajao", ocijenio je selektor Srbije Vladimir Jovanović.

Parovi četvrtfinala: Španija - Turska, Francuska - Rusija, Italija - Srbija, Litvanija - Hrvatska.