NBA pregled: Nervozni Demian i razbijeni šampioni

Prethodne noći odigrano je 11 NBA mečeva. Evo kratkog pregleda, par izjava, najboljih poteza, rezultata i vodećih strelaca...

Demian Lilard je, očigledno, nervozan.

U prvoj utakmici od kada je saznao da, ipak, neće nastupiti na Ol-star meču, uvređeni bek nije reagovao onako kako je poručio u žučnom postu na Instagramu. Reagovao je loše.

Lilard je, uz Vesslija Metjuza, bio najefikasniji igrač u ekipi Portlanda sa 19 poena, ali je promašajima iz igre i izgubljenim loptama odvukao svoj tim u poraz na gostovanju borbenim Milvoki Baksima - 95:88.

Lilard je u trećem uzastopnom porazu Blejzersa, a osmom u poslednjih deset mečeva, šutirao 1/10 za tri poena i imao šest izgubljenih lopti, a dva puta je i izblokiran.

...

Baksi su stigli do treće uzastopne pobede u danu kada je objavljeno da će plan vlasnika Skota Vokera, za izgradnju nove dvorane, dobiti zeleno svetlo od vlasti u državi Viskonsin. Džared Dadli i O-Džej Mejo predvodili su Milvoki sa 18, odnosno 17 poena.

"Bio je ovo težak mesec. Pre bih živeo ovaj mesec, nego naredni ili mart. Mislim da moramo da naučimo nešto iz ovoga", rekao je Lilard, posle utakmice u kojoj su Blejzersi šutirali 37,1 odsto iz igre.

Anketa

Da li je Lilard s pravom ljut?

• Apsolutno, trebalo je da bude starter!

Rezultati

"Ne igramo dobro. Ne radimo ono što je potrebno. Ali, uprkos ožiljcima koje nosimo, imamo kvalitet i talenat da to prevaziđemo i uradićemo to", poručio je Metjuz.

Milvoki ima skor 16:0 kada spusti protivnika na 90 i manje poena.

U San Antoniju domaćin je, sa četiri uzastopne pobede nad Los Anđeles Klipersima, nametnuo nemoguć tempo u prva tri minuta, što su gosti prihvatili i ispratili, a Sparsi potom odustali.

Ekipe su uputile 14 šuteva na koš za tri minuta igre, međutim samo jedna ekipa je pogađala, pa je počelo sa 4:11, a završeno sa ubedljivih 85:105 u korist ekipe iz Los Anđelesa, koja je veče pre toga izgubila 108:103 u Nju Orleansu od Pelikansa.

"Igrali su jače od nas. Igrali su pametnije. Završavali su akcije kako i kad su hteli. Ovo je bilo prebijanje. Ne znam kako drugačije želite da objasnim ovo", rekao je trener šampiona Greg Popovič.

...

Blejk Grifin predvodio je Kliperse sa 31 poenom, uz 13 skokova.

"Osećali smo se loše zbog poraza od prethodne noći, mislim da je svako od nas podesio um za ovu utakmicu", rekao je Grifin.

Kris Pol dao je 20 poena, dok je Deandre Džordan imao 19 skokova. Ol-star Tim Dankan dao je samo četiri poena, a "Velika trojka" Sparsa, u kojoj su još Toni Parker i Manuel Đinobili upisala je ukupno 18 poena.

San Antonio je u prvoj četvrtini imao pet izgubljenih lopti i šutirao za tri poena 2/12.

Američki mediji objavili su da je u prethodnoj pobedi Sparsa, nad Šarlot Hornetsima, Toni Parker postao igrač koji je najbrže stigao do 700 pobeda u karijeri i da mu je za to bilo potrebno svega 973 utakmice, sedam manje od prethodnog rekordera Skotija Pipena.

...

Jusuf Nurkić u  domaćem porazu Denvera protiv Šarlota 86:105 upisao je šest poena, sedam skokova i četiri blokade.