EP (kvalifikacije): BiH bolja od Portugala

Košarkaši BiH savladali su u srijedu naveče selekciju Portugala 62:56 u gostima, u okviru baraža za odlazak na EP u Poljskoj.

EP (kvalifikacije): BiH bolja od Portugala Izvor: MONDO

Ekipa Mensura Bajramovića odlično je odigrala prve dve četvrtine u uspjela da se nakon 11:12 serijom od 11:0 odlijepi od domaćina.

Reprezentativci Bih održavali su prednost do kraja treće četvrtine i početka četvrte kada su Portugalci zaigrali mnogo bolje i krenuli polako da tope prednost bh. tima.

Domaćini su u posljednjih pet minuta ušli sa “minus deset” (47:57) da bi pola minute prije kraja došli nadomak velikog preokreta (56:60). Ipak, devet sekundi prije kraja pobjedu BiH ovjerio je Đedović sa linije slobodnih bacanja.

Upravo Đedović je bio i najefikasniji u bh. timu bio je Nihad Đedović sa 15, dok je poen manje zabilježio Ratko Varda, kome je ovo bio debi u dresu reprezentacije BiH.

Pored Portugalaca, sa BiH u Grupi A je još selekcija Belgije, sa kojom će odmjeriti snage osmog avgusta u Zenici.

Šest dana kasnije BiH dočekuje Portugal u istoj dvorani. U posljednjem kolu 17. avgusta košarkaši BiH gostuju u Belgiji.

Prvoplasirana reprezentacija iz ove grupe igraće sa najboljom selekcijom iz Grupe B koju čine Italija, Francuska i Finska. Finale je na programu 27. i 30. avgusta.

Pobjednik baraža biće svrstan u Grupu B na EP u Poljskoj koju čine Njemačka, Rusija i Letonija.