Vizardsi, znate li gde je trojka?

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Vašington dočekao Klivlend bez "oružja". Poraz Čikaga. Minesota "na mišiće" do pobede.

Klivlend je očitao lekciju Vizardsima, i to usred Vašingtona! Slavili su Kavsi sa 127:89, uz još jednu partiju svog vođe - Lebrona Džejmsa.

"Kralj" je ubacio 28 poena, a zabeležio je i pet skokova i šest asistencija, i to za samo 25 minuta provedenih na parketu, za ukupno 15. trijumf Kavsa protiv Vašingtona na poslednjih 17 mečeva.

Pored Džejmsa odličnu partiju pružio je i Kajri Irving, koji je zabeležio 25 pogodaka i sedam asistencija.

Koliko su gosti bili bolji govori i podatak da su u prvoj četvrtini ubacili 35 poena, a poluvreme su okončali sa 65 pogodaka u mreži Vašingtona, što je najviše koliko su primili ove sezone.

Vizardsi su igrali bez "magije", jer gotovo da nisu pogodili šut za tri poena na meču. Oni su šutirali 16 puta van linije 7,24 metra a ubacili samo jedanput!

Na drugoj strani Klivlend je imao učinak za tri poena 33-14.

Detroit Pistons su iznenadili vodeći tim u centralnoj diviziji Čikago Bulse sa 100:91, a najzaslužniji za pobedu bio je Andre Dramond sa 18 poena i 20 skokova.

Najneizvesniji je bio susret Minesota i Finiksa, koji su Vulvsi dobili sa 111:109. Najbolji je bio Kevin Martin sa 28 poena i šest skokova, dok se kod Sansa istakao Moris Markif sa 31 poenom.

Finiksu je to bio šesti poraz u poslednjih sedam utakmica, a ukupno 26. ove sezone.

Denver, za koji je Jusuf Nurkić postigao 11 poena uz 15 skokova, je poražen od Milvokija 89:81.