Partizan čuva treće mesto!

Činilo se da su Pavlović i Mačvan obezbedili pobedu crno-belima, ali je Mega uvela meč u penal-završnicu i tu, ipak, ostala "kratka".

Mega Leks - Partizan 73:75 (17:25, 17:16, 12:13, 27:21) u poslednjoj utakmici 24. kola ABA lige, u krcatoj dvorani u Sremskoj Mitrovici!

Crno-beli su popravili skor na 17-7 i dva kola pre kraja ligaškog dela takmičenja zadržali treće mesto na tabeli.

Konačan plasman i parovi plej-ofa verovatno se neće znati do poslednjeg minuta poslednjeg kola, a na rasplet će najviše uticati ishodi utakmica Cedevita (16-8) - Budućnost (18-6) i Budućnost - Partizan.

MEGA LEKS: Kešelj 23 (trojke 4/9, 9sk, 3as), Krstić, Đoković, Jaramaz 5 (4sk), Veljković, Miljenović 14 (7as), Jokić 11 (9sk, 4ukr), Šulović 2, Simović, Simeunović 4, Nikolić, Musli 14 (10sk).

PARTIZAN: Pavlović 18 (6sk, 3as), Tepić (8sk), Murić 9, Marinković 3, Dalo, Milutinov, Milosavljević 11, Mačvan 23 (za dva 11/11, 9sk, 3as, 5izg), Đumić 4, Andrić 7, Milutinović, Bezbradica.

Svesni da nikada nisu savladali Partizan u zvaničnim utakmicama, košarkaši Mege počeli su meč energično i ambiciozno, poveli 4:0 i 9:4, ali su gosti odmah preokrenuli rezultat serijom od 0:11 (9:15 - 6. minut) i prednost je do kraja utakmice ostala na njihovoj strani.

Imali su crno-beli "plus 14" u 14. minutu (18:32), ali su dozvolili Megi da brzo uhvati priključak. Mada su posle toga sve vreme kontrolisali rezultat, nisu mogli da odahnu do poslednjeg zvuka sirene.

Za jedanaestu uzastopnu pobedu u ABA ligi, ostvarenu bez Nikole Milutinova (izostao bez prethodne najave) i tek pristiglog Džoša Akojona, Partizan je morao dobro da zapne posle maestralne akcije Miljenovića i asistencije Musliju, za 61:64 u 37. minutu.

Tada su do izražaja došli ogromni kvalitet i iskustvo Saše Pavlovića i Milana Mačvana.

Pavlović je na isteku napada pogodio trojku preko ruke Jokića (63:67), a Mačvan, koji celu utakmicu nije imao promašaj za dva poena (11/11), rutinski poentirao na asistencije Milosavljevića i Pavlovića - 67:73.

Sve to nije bilo dovoljno, jer je drugi bivši reprezentativac, Marko Kešelj, krunisao odličnu partiju svojom četvrtom trojkom, za 70:73.

Pavlović je potom podsetio da je "od krvi i mesa", jednom neuspelom solo akcijom, a Miljenović 11 sekundi pre kraja mogao da smanji na poen zaostatka, ali je promašio oba slobodna bacanja!

Međutim, Mega je zabeležila važan skok, iz koga se izrodio koš Jokića za 72:73, usamljenog u reketu jer se Partizan koncentrisao na odbranu šuta za tri poena.

Mihajlo Andrić je tri sekunde pre kraja morao da "overi" pobedu sa linije slobodnih bacanja i uspeo to da uradi, mada je na drugoj strani još bilo gužve nakon prvog pogođenog i drugog, namerno promašenog bacanja Kešelja...

Favorit je tako ostao na dobrom kursu pred doigravanje za titulu i plasman u Evroligu, dok je Mega bez povređenog Radeta Zagorca potvrdila kvalitet i perspektivu, samo što, nažalost, već od jeseni za nju neće igrati bar dvojica-trojica igrača iz aktuelnog sastava.

Izvor: MN PRESS Crno-beli su u prvoj četvrtini odlično gradili napade na "zonu" Mege i šutirali trojke 3/5, što je sve doprinelo da povedu sa 10 poena razlike (15:25) i dobiju tu deonicu rezultatom 17:25.

Trojkom Marinkovića u 14. minutu, tim Duška Vujoševića otišao je na maksimalnih 18:32 - u tom trenutku su procenti šuta iz igre dva tima bili 32:64! - a onda su crno-beli stali u napadu, još više u odbrani i Mega je serijom od 6:0 lagano smanjila na 24:32.

Ni tajm-aut Vujoševića isprva nije promenio situaciju, pa je Kešelj trojkom dodatno približio Megu. Mačvan je lako rešavao situacije "jedan na jedan" pod košem, ali je Dejan Musli pronašao rešenje za Đumića, startnu "peticu" crno-belih na ovoj utakmici zbog neigranja Milutinova.

Kešelj je svojom trećom trojkom u 19. minutu smanjio na samo 34:37 i već u sledećem napadu probao da izjednači, ali je Partizan kaznio taj isforsirani šut kontrom Andrić - Mačvan, da bi konačnih 34:41 postavio Andrić sa linije slobodnih bacanja, posle promašene trojke Jaramaza i faula Simeunovića u borbi za skok.

Kada se podvuče crta, Mega se dosta "jeftino" vratila u život i došla u poziciju da zapreti, a Partizan još "jeftinije" ponovo stekao nešto opipljiviju prednost.

U trećoj četvrtini su obe ekipe drastično pogoršale igru u napadu i opet su crno-beli na iskustvo svojih košarkaša uspeli da zadrže Megu na distanci.

Glavnu reč vodio je Edo Murić, koji je nakon koša Kešelja za 40:43 u 25. minutu postigao devet od narednih 11 poena za Partizan. Odmah je imao uspešan prodor uz faul za 40:46, pa poentirao posle skoka u napadu i sa linije slobodnih bacanja (4/4).

Slovenački reprezentativac mogao je do još boljeg učinka, ali u punom trku nije realizovao kontru posle osvojene lopte na svojoj polovini.

Cibona - Igokea 78:81

TABELA: Zvezda 22-2, Budućnost 18-6, Partizan 17-7, Cedevita 16-8, Olimpija 13-11, Krka 12-12, Metalac 12-12, Zadar 11-13, Solnok 11-13, Mega 10-14, Igokea 9-15, Cibona 9-15, MZT 6-18, Levski 2-22.

PAROVI 25. KOLA: Krka - Solnok, Levski - Olimpija, Metalac - Mega (14. marta), Igokea - Zvezda, Partizan - Zadar, Cedevita - Budućnost, MZT - Cibona (15. marta).