EP (kadeti): Za Srbe mala i Rusija

"Orlići" pobijedili Ruse u četvrtfinalu EP za kadete u Litvaniji poslije produžetka - 95:90.

EP (kadeti): Za Srbe mala i Rusija Izvor: MONDO

Kadeti Srbije plasirali su se u polufinale košarkaškog Prvenstva Evrope u Litvaniji. U četvrtfinalu su pobijedili Rusiju poslije produžetka - 95:90.

Regularni tok uzbudljive utakmice završen je rezultatom - 81:81.

Najbolji u ekipi Nenada Trunića bio je Nenad Miljenović. Ubacio je 21 poen i imao 11 skokova. Aleksandar Cvetković je dao 17 poena, Luka Mitrović 11, po deset su dodali Nemanja Bezbradica i Nikola Pavlović, koji je imao i deset uhvaćenih lopti.

Najefikasniji na meču bio je ruski reprezentativac Sergej Karašev sa 26 poena.

Srbija će se u polufinalu (subota, 18.00) sastati sa pobjednikom četvrtfinalnog meča Španija - Turska. Izabranici Nenada Trunića već su igrali sa "crvenom furnijom" i pretrpili poraz - 90:92.

Utakmica između ekipe koja je zauzela prvo mjesto u Grupi E (Rusija) i tima koji se u nokaut fazu takmičenja plasirao kao četvrti u Grupi F (Srbija) obilovao je uzbuđenjima u drugom poluvremenu i produžetku.

"Zbornaja" je vodila sve vrijeme tokom tri četvrtine. Pred četvrtu dionicu prednost joj se istopila na samo dva poena (57:55) i to je bilo posljednje vođstvo Rusa do produžetka.

Srbija je zatim povela i održavala prednost... Minut i po prije kraja regularnog toka, "orlići" su imali pobjedu u rukama - 79:73.

Međutim, Rusi su do kraja uspjeli da anuliraju "minus" serijom 8:2 i izbore dodatnih pet minuta.

Produžetak je bio podjednako uzbudljiv. U poslednji minut se ušlo rezultatom 90:90. A onda su "plavi" ubacili pet poena, a Rusi nijedan za konačnih 95:90.