"Orlovi" slomili Grke

Košarkaši Srbije najbolji na turniru koji je odigran u Atini.

"Orlovi" slomili Grke  Izvor: MONDO

Srbija je pobjednik košarkaškog tunira u Grčkoj pošto je u odlučujućoj utakmici za prvo mesto pobijedila domaćina - 83:82 (21:18, 25:26, 7:16, 30:20).

U utakmici koja se igrala u dvorani OAKA, pred 4.000 gledalaca, tim Dušana Ivkovića je dominirao u prvom poluvremenu, ali je dozvolio Grcima da u trećoj četvrtini naprave preokret i posljednju dionicu dočekaju sa sedam poena razlike.

Ipak, "plavi" su se opet razigrali i stigli do trijumfa u neizvjesnoj završnici.

Skorcijanidis je pogodio samo jedno slobodno bacanje 20 sekundi prije kraja, a "orlovi" su se spetljali u napadu i izgubili loptu. Grci su u posljednjem trenutku imali priliku da iz "odbojke" dođu do pobjede, ali su promašili.

Najefikasniji na meču bio je Spanulis sa 21 poenom, a u reprezentaciji Srbije Tepić i Paunić sa po 13.

Ivković je odmarao Kecmana i Ercega.

S obzirom da su obe ekipe u prethodnom delu turnira savladale Letoniju, prvo mjesto je pripalo "orlovima.

Oni su se Letoncima mučili u srijedu i dobili ih tek poslije dva produžetka (97:93), dok su Grci bili ubjedljivi u četvrtak - 80:52.

"Orlovi" će ostati u Atini gde ih očekuje učešće na Akropolis kupu u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Poljskoj.

"Igrali smo dobro, timski, posebno u prvom poluvremenu koje je trebalo da dobijemo i većom razlikom. Imali smo pad u trećoj četvrtini u kojoj smo postigli samo sedam poena, ali smo u četvrtoj ubacili dosta poena i uspjeli da se vratimo u meč", izjavio je Dušan Ivković.

"Za razliku od prethodnih utakmica kada su dominirali naši centri, sada su i bekovi dobro igrali", zaključio je Ivković.

Grčka - Srbija 82:83 (18:21, 26:25, 16:7, 22:30)

GRČKA: Zisis 9, Spanulis 21, Caldaris, Focis 7, Printezis, Glinijadakis 3, Mavrokefalidis, Kufos 7, Perperoglu 13, Skorcijanidis 11, Kalatis 11.

SRBIJA: Popović, Tepić 13, Marković, Tripković 10, Krstić 8, Perović 9, Veličković 7, Raduljica 4, Bjelica, Teodosić 7, Paunić 13, Mačvan 10.