EP: Belgijanci bliži Poljskoj

Reprezentacija Belgije ostvarila je pobjedu protiv Francuske u prvom meču finalne runde dodatnih kvalifikacija za odlazak na EP.

EP: Belgijanci bliži Poljskoj Izvor: MONDO

Belgijanci su iskoristili prednost domaćeg terena i slavili u Antverpenu rezultatom 70:66.

Francuski tim je poslije ubjedljivog starta, dozvolio domaćinima da preuzme kontrolu igre do odlaska na veliki odmor. Toni Parker i drugovi uspjeli su i u nastavku da stignu do prednosti (46:39), ali su uporni Belgijanci još jednom anulirali tu prednost.

Preokret u neizvjesnom finišu (64:64 u 38. minutu) domaćinima je donio Dimitri Lovers sa dvije trojke, obezbjedivši tako Belgijancima prednost pred revanš duel u Francuskoj.

Najefikasniji u redovima Belgije bili su Aksel Ervel sa 14 poena i šest skokova i junak meča, Lovers sa 12 pogodaka. Kod Francuza istakli su se Toni Parker sa 26 poena, dok je Roni Turijaf upisao 14 pogodaka uz 11 uhvaćenih lopti.

Revanš duel, koji će odlučiti i posljednjeg učesnika Evrobasketa u Poljskoj, na programu je 30. avgusta u Francuskoj.

Bolji iz dvomeča Francuska - Belgija igraće u grupi B Evropskog prvenstva u Gdanjsku, zajedno sa selekcijama Njemačke, Rusije i Letonije.