Zvezda rutinski u Nišu, Tejić natopio dres

Crveno-beli bez problema pobedili i Konstantin, 87:60. Marko Tejić igrao pola sata, Nemanja Dangubić 22 minuta.

Zvezda rutinski u Nišu, Tejić natopio dres Izvor: MN PRESS

Košarkaši Crvene zvezde Telekom ozbiljno su shvatili gostovanje Konstantinu i rutinski upisali još jednu pobedu, za skor 4-0.

Na terenu gde su ove sezone već pobedili Nišlije, u četvrtfinalu Kupa, igrači Dejana Radonjića već u prvom poluvremenu stekli su prednost od 25 poena. Nastavak je poslužio treneru gostiju da odmori i razigra ekipu.

KONSTANTIN - ZVEZDA 60:87 (13:24, 12:26, 14:23, 21:14)

Kao i u prošlom kolu, još jednom je razjašnjeno da će Radonjić u utakmicama Superlige pružiti šansu svim igračima i da će značajnu ulogu u rotaciji imati Marko Tejić, koji je ponovo proveo najviše vremena na terenu među saigračima.

Mladi krilni centar, rođen 1995, igrao je 30 i po minuta i završio utakmicu kao jedan od dvocifrenih u crveno-belom. Ubacio je 10 poena, kao i Jaka Blažič i Čarls Dženkins, tri manje od najboljeg strelca Luke Mitrovića, a jedan od Nemanje Dangubića, koji je takođe imao značajnu rolu (26 i po minuta).

Centar Zvezde Maik Cirbes ponovo nije nastupio zbog oporavka od povrede.

Svi igrači Zvezde upisali su se u listu strelaca, među njima i Markus Vilijams, koji je opet odmarao (tri poena za 13 minuta) i Đorđe Kaplanović (2 p, 10 min).

Među domaćima najefikasniji je bio Goran Ostojić (12 p), ali ni njegovi poeni nisu pomogli Konstantinu da bar na momenat učini borbu ravnopravnijom.

Na momente atraktivna utakmica rešena je u prvih 20 minuta, kada su viđena zakucavanja Luke Mitrovića, Nemanje Dangubića, kao i pet od ukupno osam trojki crveno-belih.

Konstantin je na poluvremenu zaostajao 25 poena, a najbliži rivalu bio u trećoj četrvtini, "približivši" se na zaostatak od 17 poena (35:52). Zvezda je brzo reagovala na taj nalet Nišlija, pa je serijom 19:3 lako rešila pitanje pobednika.

Osvajač ABA lige šutirao je iz igre sa 57 odsto uspešnosti, pri čemu za tri poena 8/21, naspram šest trojki domaćina iz 28 pokušaja. Gost je apsolutno nadskočio domaćina (45:21), uz pet izgubljenih lopti više (18:13) i jednom više asistencijom (16:15).

Crveno-beli su sačuvali perfektan superligaški skor, 4-0. Nišlije i dalje čekaju svoju prvu pobedu (0-4). U sledećem kolu, Zvezda će u hali Pionir ugostiti FMP, a Konstantin putuje u goste Mega Leksu.

KONSTANTIN: Veličković 11 (2/4 za tri, 4 izg), Despotović 10 (5 sk, 4 as), Đorđević 3 (4 as), Mladenović 2, Barać 1, Vitković 6, Stojačić 5, Ostojić 12, Tasić 4, Savić, Obrenović 6, Vučićević.

ZVEZDA: Vilijams 3 (4 as), Rebić 2, Dangubić 11, Mitrović 13 (11 sk), Lazić 7, Blažič 10, Kalinić 4, Marjanović 8 (10 sk), Kaplanović 2, Tejić 10 (6 sk), Dženkins 10 (2/3 za tri), Jović 7.

4. kolo KLS:

Konstantin - Zvezda 60:87

u subotu:

FMP - Vojvodina 17.00
Tamiš - Mega Leks 19.00
Partizan - Metalac 21.00

TABELA: Zvezda 4-0, Partizan 3-0, FMP 2-1, Vojvodina 2-1, Metalac 2-1, Konstantin 0-4, Mega Leks 0-3, Tamiš 0-3.