Tuča i "5 na 4" u Železniku!

Žestok sukob košarkaša FMP-a i Vojvodine, veliki broj isključenja i pobeda Novosađana 79:72.

Tuča i "5 na 4" u Železniku! Izvor: MONDO/P. Stojanović

Izvor: MONDO/P. Stojanović

Iznenađujuće napet meč odigran je u Železniku! Utakmicu je završilo samo devet igrača: petorica FMP-a i četvorica Vojvodine.

U opštoj tuči, koja je izbila u poslednjem minutu, učestvovao je veliki broj košarkaša oba tima, uključujući i sve rezerve Novosađana.

Sudijski trio Obrknežević - Nikolić - Arsenijević uspeo je da nekako smiri sukob u utakmici koja im se otrgla kontroli, pa je duel završen igrom "pet na četiri", u kojoj su Novosađani ostvarili pobedu:

FMP - VOJVODINA 72:79 (21:26, 20:13, 18:19, 13:21)

Tuča je izbila 40 sekundi pre kraja, pri vođstvu gostiju četiri poena, kada je igrač FMP-a Danilo Ostojić udario igrača Vojvodine Aleksandra Bursaća.

Nedugo potom, potukli su se i kasnije isključeni igrač Vojvodine Miloš Grubor i igrač FMP-a Stefan Lazarević, koji je u sukobu zadobio i povredu ruke.

Jovan Novak pogodio je u tom momentu dva slobodna bacanja (za 73:67) i "odlepio" svoj tim na nedostižnu prednost, koju su Novosađani sačuvali i sa igračem manje na terenu.

Utakmica je protekla u agresivnoj i nervoznoj igri. Klupi gostiju dosuđena je tehnička greška u finišu, a u prvoj četvrtini je tehničku zaradio i Milan Gurović, trener momaka iz Železnika.

Današnjim trijumfom, Vojvodina je prestigla FMP i popravila svoj skor na 3-1. Domaćin je doživeo drugi poraz (2-2).

4. kolo KLS:

FMP - Vojvodina 72:79
Tamiš - Mega Leks 19.00
Partizan - Metalac 21.00

odigrano u petak:

Konstantin - Zvezda 60:87

TABELA: Zvezda 4-0, Vojvodina 3-1, Partizan 3-0, FMP 2-2, Metalac 2-1, Konstantin 0-4, Mega Leks 0-3, Tamiš 0-3.