Murić vraća Partizan u ritam!

Na čelu sa raspucanim Slovencem (21 poen), crno-beli rutinski savladali Metalac u hali Pionir, 82:61.

Murić vraća Partizan u ritam! Izvor: MN PRESS

Pred 2.000 gledalaca, među kojima su bili i Nikola Peković i još povređeni Saša Pavlović, košarkaši Partizana bez većih problema ostvarili su i četvrtu pobedu u isto toliko kola.

U derbiju vikenda, u gostima im je bio gost iz Valjeva.

PARTIZAN - METALAC 82:61 (23:17, 25:19, 16:19,18:6)

Upozoravao je Duško Vujošević dan pre meča da je duga pauza posle ABA plej-ofa izvela njegov tim iz ritma. Večerašnji meč sigurno će ga zadovoljiti i kroz prizmu rezultata i posmatrajući pristup crno-belih.

21 poen razlike, 21 poen Eda Murića (4/6 za tri), 42 skoka naspram 26 Metalca, samo dva pogotka Valjevaca iz igre u poslednjem kvartalu...

Raspevani navijači napustili su halu Pionir, klicajući igračima koji su im priredili opuštajuće veče. Dugačak aplauz dobio je i Milan Mačvan, završivši utakmicu sa "dabl-dabl" učinkom (12 p, 12 sk, 5 as), kao i ostatak tima.

Vujošević je pružio šansu svim igračima koji su bili u rotaciji, a samo se Glišić i Bezbradica nisu "upisali" za po nekoliko minuta u igri. Dvocifren učinak imali su i Dragan Milosavljević i Nikola Milutinov, strelci po 13 poena.

Drugim ovonedeljnim trijumfom, šampion Srbije sačuvao je perfektan skor (4-0), odigravši čvršće u odbrani, smireno u napadu i rastrčavši se po terenu kada je bilo najpotrebnije. Metalac je bio egal protivnik samo u većem delu prve četvrtine i početkom drugog poluvremena, kada je razlika bila svedena na samo pet poena (48:43).

Međutim, Vujošević je u tom, 23. minutu, pozvao tajm-aut, a Murić je preuzeo odgovornost i počeo da rešeta. Pogodak za dva, pa dve trojke, pa slobodno bacanje i Slovenac je "odlepio" crno-bele na ponovo mirnih 57:48...

Do kraja te deonice, razlika je stagnirala, a u četvrtoj je serijom domaćina 14:2 (za 75:57) uvela utakmicu u nezanimljivu završnicu.

Među gostima, samo su Nikola Malešević (14 p) i Marko Ljubičić (12 p) pružili čvršći otpor u prelomnim momentima. Valjevci nisu bili u stanju da ponovo pokažu zube Partizanu na njegovom terenu, pa će sledeću nedelju dočekati sa polovičnim učinkom - 2/2.

Crno-beli su za dva šutirali sa 54 odsto uspešnosti (20/37), uz osam ubačenih trojki iz 23 pokušaja. Uhvatili su 42 skoka (29/13), naspram 26 uhvaćenih lopti Metalca (18/8).

PARTIZAN: Tepić 7, Murić 21 (4/6 za tri, 8 sk), Marinković 7, Dalo 2, Milutinov 13 (8 sk), Milosavljević 13 (1/5 za tri, 5 izg, 4 as), Mačvan 12 (12 sk, 5 as), Đumić 2, Andrić 3, Milutinović 2, Glišić, Bezbradica.

METALAC: Malešević 14, Protić 7, Janković, Kutlešić 4, Otašević, Majstorović 6, Jevtović 8, Jošilo 4, Ljubičić 12 (2/6 za tri), Todorović (7 sk), Vuksanović, Jeremić.

4. kolo KLS:

FMP - Vojvodina 72:79
Tamiš - Mega Leks 61:102
Partizan - Metalac 82:61

odigrano u petak:

Konstantin - Zvezda 60:87

TABELA: Zvezda 4-0, Partizan 4-0, Vojvodina 3-1, FMP 2-2, Metalac 2-2, Mega Leks 1-3, Konstantin 0-4, Tamiš 0-4.