Francuzi idu na Evrobasket!

Reprezentacija Francuske opravdala je očekivanja navijača i od 7. septembra će učestvovati na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Francuzi idu na Evrobasket!  Izvor: MONDO

"Trikolori" su u revanš utakmici baraža deklasirali Belgiju - 92:54, koja je tri dana ranije u Antverpenu slavila rezultatom 70:66 i ponadala se da bi mogla da napravi iznenađenje.

Ipak, u B grupi Evrobasketa igraće Francuska, sa Rusijom, Njemačkom i Letonijom.

Roni Turijaf bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena, Toni Parker ubacio je 16, a Boris Diao 13.

Francuzi su početkom druge četvrtine vodili sa 21:18, a onda su ubrzali igru i serijom od 27:5 do poluvremena pretvorili ostatak utakmice u formalnost.

Sastav Vensana Kolea doputovaće u Poljsku kao jedan od kandidata za medalju, ali tako je bilo i prije dvije godine u Španiji, kada su "galski pijetlovi" zauzeli tek osmo mjesto, pa poslije nisu imali pravo da učestvuju ni u dodatnim kvalifikacijama za Olimpijske igre u Pekingu.

Grupu A čine Grčka, Hrvatska, Izrael i Makedonija, grupu C Španija, Slovenija, Srbija i Velika Britanija, a grupu D Litvanija, Turska, Bugarska i Poljska.

(MONDO, foto: FIBA Europe)