Voša – Zvezda i serija 0:26 pred derbi u nedelju!

Naizgled neizvesnu utakmicu u Novom Sadu "ubila" je surova serija Crvene zvezde, koja je prikazala strašnu odbranu pred večiti derbi.

Mega Leks 107:83, Metalac 69:76, Tamiš 84:54, Konstantin 60:87, FMP Železnik 81:69 i, ove srede uveče u meču 6. kola Košarkaške lige Srbije...

...pred 1.200 ljudi u Maloj sali SPENS: Vojvodina – Crvena zvezda 58:87 (11:20, 12:19, 16:27, 19:21).

Naizgled neizvesna utakmica, u kojoj je tokom 14. minuta rezultat bio 23:20 (trojka Miloša Grubora) rešena je surovom serijom crveno-belih u narednih šest minuta do poluvremena, pa sve do 23. minuta u trećoj četvrtini.

Surovoj – 0:26!

VOJVODINA: Jovišić 3, Novak 6, Vrbaški 0, Čampara 9, Popović 7, 6 izg, 4 as, Matić 7, Šešlija 2, 5 sk, 3 as, 3 izg, Cvjetan -, Branković 2, Radonjić 7, Jeremić 0.

ZVEZDA: Vilijams 2, 3 as, 5 izg, Rebić -, Dangubić 13, 2 sk, 4 izg, Mitrović 5, 5 sk, 3 as, Lazić 16, 5 ukr, Blažič 13, 4 izg, Marjanović 8, 13 sk, Tejić 0, Dženkins 14, 5 sk, 7 ukr, 4 as, Jović -.

Od rezultata 23:20, do rezultata 23:46, ekipa Dejana Radonjića demonstrirala je zastrašujuću odbranu kakvu će šampioni ABA lige sasvim sigurno pokušati da primene već u nedelju uveče, u prvom ovosezonskom KLS derbiju sa Partizanom.

Taj meč Crvena zvezda dočekuje sa skorom 6:0, kakav će možda imati i Partizan ukoliko u četvrtak uveče kao domaćin pobedi Tamiš.

Kada je Stefan Matić konačno postigao koš u 23. minutu za 25:46, Crvena zvezda je "gazila" rivala do maksimalnih 29 poena razlike (37:66), posle čega su Beograđani malo oborili tempo utakmice i intenzitet u odbrani.

Svesno ili spontano, Radonjić je protiv Vojvodine razigrao bekove, a Branko Lazić (5) i Čarls Dženkins (7) sami su skupili 12 ukradenih lopti. Lazić je ubacio 16 poena, Dženkins 14, uz pet asistencija, Jaka Blažič pratio je sa 13 poena, a Nemanja Dangubić ubacio 13.

Pomalo nezainteresovano za košarku izgledao je Markus Vilijams sa dva poena, tri asistencije i pet izgubljenih lopti za 16 minuta, dok Stefan Jović nije ulazio u igru.

U nedelju u 18 časova, crveno-bele očekuje osmi ovosezonski derbi s Partizanom, s kojim ima skor 5:2.