Konstantin samo zapretio Partizanu

"Parni valjak" upisao sigurnu, ali ne i ubedljivu pobedu protiv Konstantina u 8. kolu Superlige.

Konstantin samo zapretio Partizanu Izvor: MN PRESS

Partizan je posle prvog poraza, koji je doživeo u "večitom" derbiju, zabeležio sedmu pobedu u Superligi Srbije.

Crno-beli su na svom terenu u beogradskom Pioniru savladali Konstantin u osmom kolu domaćeg prvenstva 89:80 (25:14, 27:25, 22:25, 15:16).

Tim Duška Vujoševića imao je manjih problema u drugom delu, ali protivniku nijednom nije dozvolio da mu ugrozi vođstvo. Posle dvocifrene prednosti za Partizan u prvom poluvremenu, koja je u nekoliko navrata iznosila i "plus 14", Nišlije su u 24. minutu uspele da smanje na samo pet poena zaostatka (57:52).

Beograđani su se ponovo odvojili na dvocifrenu razliku, ali je Konstantin uzvratio i šest minuta pre kraja meča uspeo da se približi na svega 75:79.

Gosti nisu imali snge za preokret. "Valjak" je dodao gas i utakmicu, ipak, lagano priveo kraju.

Najefikasniji igrač meča bio je Nikola Milutinov sa 16 poena i osam skokova. Edin Murić, Vanja Marinković i Nikola Bezbradica postigli su po 15.

Prvi strelac Konstantina bio je Đorđević sa 13 poena.

Partizan je na drugom mestu sa skorom 7-1, dok su Nišlije pri začelju sa 1-7.