Gore, dole, Voriorsi poveli!

Golden Stejt - Hjuston 1:0 u finalu Zapada, posle uzbudljive utakmice u Orakl areni u Ouklendu.

Stef Kari ubacio je 34 poena, uz šut za trojku 6/11, dok je Harison Barns (14p) imao nekoliko odličnih poteza tokom prelomne serije Golden Stejt Voriorsa od 11:0.

Hjuston je od "minus sedam" početkom četvrte četvrtine stigao do dva izjednačenja (95:95, 97:97), a onda su Barns sa četiri i Kari sa sedam poena odveli domaćina na 108:97.

Do kraja prve utakmice finala Zapadne konferencije ostala su još dva minuta, činilo se da je pobednik odlučen, ali su Džoš Smit, Kori Bruer i Trevor Ariza - kao u šestom meču prethodne runde protiv Klipersa - odbili da se pomire sa takvim ishodom.

Usledila je kontraserija Rokitsa od 9:0, smanjili su na 108:106, ali za preokret nije bilo vremena. Kari je ubacio oba slobodna bacanja i postavio konačan rezultat - 110:106, po četvrtinama 24:31, 34:24, 26:24, 26:27.

Gosti su dobru igru iz polufinala preneli na početak ove utakmice i u drugoj četvrtini su stekli maksimalnih 16 poena prednosti - 33:49. Tada je trener "ratnika" Stiv Ker poslao na parket ultranisku petorku, sa Drejmondom Grinom na centru i njegov tim je do poluvremena prešao u vođstvo od 58:55.

U noći između srede i četvrtka (2.30) počinje finale Istoka između Atlante i Klivlenda, a drugi meč u Ouklendu igra se od 3.00 u petak ujutru.

Ostaje da se vidi da li će trener Hjustona Kevin Mekhejl tada moći da računa na startnog centra Dvajta Hauarda, koji je u sudaru sa saigračem povredio koleno i otežano se kretao većim delom vremena provedenog u igri (7p, 13sk za 26 minuta).

"Dvajt nije mogao da igra, ali igrali smo bez Dvajta pola sezone. To nije izgovor", rekao je Mekhejl.

GOLDEN STEJT: Kari 34 (6sk, 5as), Livingston 18 (7sk), Tompson 15 (4as), Barns 14, Grin 13 (12sk, 8as)...

HJUSTON: Harden 28 (11sk, 9as, 4ukr, 5izg), Ariza 20, Smit 17 (7sk, 5as, 3blk)...