Mega - Zvezda: Opet drama, opet isti ishod!

Crveno-beli naišli na žestok otpor u Sremskoj Mitrovici. I ponovo pobedili, 90:86.

Mega - Zvezda: Opet drama, opet isti ishod! Izvor: MN PRESS

Tradicija je nastavljena. Na parketu Mega Leksa, Crvena zvezda Telekom uvek igra žestoke, borbene i neizvesne duele.

U prvom ovosezonskom meču u "Pinkiju", Markus Vilijams  doneo je Beograđanima pobedu u završnici. Ove srede, Mega je vodila od 5. do do 37. minuta (maksimalnih 11 razlke), ali je favorit "prelomio" kada je bilo najvažnije.

Crveno-beli ostaju sami na čelu superligaške tabele, sa skorom 8-0.

MEGA LEKS - ZVEZDA 86:90 (23:15, 23:25, 25:25, 15:25)

Trojkama Nikole Jokića i Danila Nikolića, domaćin je u 35. minutu stekao značajnih osam poena prednosti (80:72). Iznenađenje je bilo nagovešteno, a nervozni crveno-beli saterani uz zid.

Međutim, kada se njihovom timu "nasmešio" prvi superligaški poraz, Maik Cirbes i Luka Mitrović reagovali su čvrstim prodorima pod koš i podstakli seriju crveno-belih 10:1.

Zvezda se trgla, Nemanja Dangubić ubacio jako važnu trojku (za 80:80) a Mega postajala sve nervoznija...

Vilijams pogađao i žalio se sudijama

Markus Vilijams igrao je samo tri minuta u prvom delu, pa u trećoj četvrtini "vezao" četiri trojke (4/6 za tri), uz zarađenu nesportsku, pa tehničku grešku zbog prigovora.

Jokić je, dva i po minuta pre kraja, još jednom doveo momke u roze dresovima u vođstvo (83:82, 38. minut), ali tim trzajem nije uspeo da zaustavi rastrčale Beograđane.

Boban Marjanović
, pa Čarls Dženkins doneli su crveno-belima prednost od tri poena (88:85), koju raspucani Kori Vebster  (22 p, 3/8 za tri) u pretposlednjem napadu nije "poništio" dalekim šutem, praktično sa aut linije kraj Zvezdine klupe.

Pobeda favorita bila je nagoveštena, a definitivno potvrđena pogotkom Dženkinsa posle prodora, u pretposlednjem napadu crveno-belih.

Sačuvavši maksimalni skor, Zvezda je prebrodila jedno od dva "na papiru" najteža gostovanja do početka plej-ofa. U sledećem kolu, u subotu od 20.00 časova, dočekaće na svom parketu Metalac.

Mega Leks je propustila šansu da iznenađenjem poveća svoje šanse za zauzimanje treće pozicije, pa će 9. kolo dočekati sa skorom 4-4. U sledećem kolu, igraće protiv Partizana, takođe u Sremskoj Mitrovici.

MEGA LEKS: Krstić 4 (6 sk), Đoković, Jaramaz 6, Veljković, Miljenović 12 (8 as, 4 izg), Bojić, Jokić 17 (3/6 za tri, 8 sk), Šulović 10 (5 sk), Vebster 22 (3/8 za tri), Zagorac 9 (4 sk), Simeunović, Nikolić 6.

ZVEZDA: Vilijams 14 (4/6 za tri, 4 izg, 5 as), Rebić, Dangubić 6 (2/3 za tri), Mitrović 13 (7 sk), Lazić 6, Blažič 5 (4 sk), Kalinić 2 (4 sk), Marjanović 20 (7 sk), Tejić, Dženkins 16, Jović 2 (4 sk), Cirbes 6 (4 sk).

Rezultati 8. kola:

Tamiš - FMP 58:81
Metalac - Vojvodina U TOKU
Mega Leks - Crvena zvezda 86:90

u utorak:

Partizan - Konstantin 89:80

TABELA: Zvezda 8-0, Partizan 7-1, Mega Leks 4-4, Metalac 4-3, FMP 3-5, Vojvodina 3-4, Konstantin 1-7, Tamiš 1-7.