Partizan pregazio "lale"

Košarkaši Partizana lako pobedili Vojvodinu u 12. kolu Superlige Srbije.

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili na svom parketu ekipu Vojvodine sa 85:57 (21:5, 26:16, 18:22, 20:14) u 12. kolu Superlige Srbije.

Tim Duška Vujoševića prilično lako došao je do novog trijumfa u domaćem prvenstvu, a sve je bilo završeno već posle prve četvrtine kada su crno-beli dozvolili gostima samo pet poena.

Košarkaši Partizana odigrali su još jedan dobar meč, posebno u odbrani, a Vujošević je svim igračima ravnopravno podelio minutažu.

Najefikasniji na meču bio je Vanja Marinković sa 21 poenom, Nikola Milutinov dodao je 15, a 11 Milan Mačvan.
Kod Vojvodine jedini dvocifren bio je Popović sa 10 poena, pratio ga je Radoš Ssešlija sa devet.

Tamiš - Metalac (18.30)

TABELA: Crvena zvezda 12-0, Partizan 11-1, Metalac 6-5, Vojvodina 5-7, Mega Leks 5-6, FMP Zzeleznik 3-9, Konstantin 3-8, Tamiš 1-10.

III ČETVRTINA

Partizan i dalje ima sigurnu prednost, uprkos tome što je ovaj deo utakmice pripao Vojvodini 22:18. Novosađani su bolje odigrali završnicu treće četvrtine i tako ublažili vođstvo rivala, koje je u jednom trenutku iznosila 61:32.

II ČETVRTINA

Partizan apsolutno dominira utakmicom i zbog toga već posle 20 minuta ima ubedljivijih 26 poena prednosti - 47:21. Vojvodina je za 15 minuta postigla samo pet poena, da bi tek sredinom druge četvrtine Radonjić pogodio drugu trojku. Ona je malo pokrenula "lale", ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost "parnog valjka".

Milan Mačvan i Marinković su obeležili drugih deset minuta utakmice, prvi sa 11 poena, a drugi sa sedam.

I ČETVRTINA

Ako se po jutru dan poznaje, Vojvodina neće imati nikakve šanse protiv Partizana.

Novosađani su poveli 3:0, ali su crno-beli serijom 13:0 preokrenuli rezultat i stekli dvocifrenu razliku.

Gosti iz Novog Sada su do kraja prve deonice postigli još samo jedan koš, dok je Partizan nanizao 21 poen i stekao vrlo lepu prednost za nastavak meča.

Nikola Milutinov dominira pod oba obruča i već ima osam poena i četiri skoka. Aleksandar Pavlović i Vanja Marinković imali su po jedan uspešan šut za tri poena iz isto toliko pokušaja, dok je Mihajlo Andrić ubacio dva trojke iz tri šuta.