Duda u finalu, čeka se Željko

Efes pobedio Trabzon i izborio plasman u finale turskog plej-ofa. Naredni rival bolji iz meča Fenerbahče - Karšijaka (1:1).

Efes je kao gost slavio u trećem meču polufinala protiv Trabzona i to u neizvesnoj završnici - 59:54, čime je dobio seriju rezultatom 3:0 i plasirao se u borbu za trofej turskog šampionata.

Tim Dušana Ivkovića overio je plasman u finale zahvaljujući Metjuu Dženingu, koji je pogodio trojku 30 sekundi pre kraja i doneo pobedu svom timu.

Trabzon je "nagario" u poslednjoj četvrtini, a u poslednjem minutu stigao je na korak od izjednačenja, preko Novice Veličkovića (52:54), ali je potom Džening srušio sve nade domaćina.

Kod pobednika najefikasniji je bio Stefon Lazme sa 24 poena i 10 skokova, dok je Nenad Krstić duel okončao sa sedam pogodaka i pet uhvaćenih lopti.

U poraženom timu najbolji je bio Novica Veličković sa "dabl-dabl" učinkom - 14 poena i 10 skokova.

...

Efes sada čeka rivala u finalu. To će biti bolji iz duela Karšijake i Fenerbahčea, koji predvodi Željko Obradović. Trenutni rezultat u seriji je 1:1.