FMP i Metalac serijom na seriju

"Panteri" u meču bez većeg rezultatskog značaja pobedili Valjevce i zauzeli šesto mesto u srpskoj Superligi.

FMP i Metalac serijom na seriju Izvor: MN PRESS

Košarkaši FMP Železnika na svom parketu su bili bolji od trećeplasiranog Metalca, u susretu poslednjeg kola Superlige Srbije - 78:75 (27:17, 11:19, 23:13, 17:26).

Time je domaći tim popravio skor na 4-10 i obezbedio šesto mesto na tabeli, dok su Valjevci (8-6) već imali "u džepu" treću poziciju pred plej-of. Nisu mogli ni gore ni dole.

Kuriozitet utakmice je da je FMP u 17. minutu vodio sa 13 poena razlike (38:25), a Metalac za šest minuta preokrenuo na 38:44, serijom od 0:19!

Međutim, Filip Čović je nakon toga "vezao" 10 poena, preokrenuo na 48:47, za početak protivudara "pantera" od 21:3 (59:47). Od toga se ABA ligaš nije oporavio...

Marko Gudurić ubacio je 24, Dejan Davidovac 13, a Čović 11 poena za FMP, dok su kod gostiju u vrhu liste strelaca bili Marko Ljubičić sa 19 i Nemanja Todorović sa 14.