Partizan u finalu, častan oproštaj Metalca

U petak počinju borbe za titulu Zvezde i Partizana. Valjevci serijom od 13:0 između 35. i 39. minuta ugrozili trijumf crno-belih.

Partizan u finalu, častan oproštaj Metalca Izvor: MN PRESS

Košarkaši Partizana opravdali su ulogu favorita, eliminisavši Metalac u dve utakmice - 2:0. Sada će pokušati da odbrane titulu i postanu prvaci 14. put zaredom!

U finalu plej-ofa Superlige Srbije 12, 15, 18. i ako bude potrebno 21. i 24. juna, igraće Crvena zvezda Telekom - Partizan, kao i prethodnih godina. Dakle, ništa novo u domaćoj košarci.

Kao i Mega Leks protiv Zvezde, Metalac je u revanšu pružio snažan otpor i borio se do poslednjeg sekunda, ali nije uspeo da izbori "majstoricu".

Metalac - Partizan 69:73 (16:19, 16:15, 14:19, 23:20)!

Karakteristike utakmice u Valjevu bile su žestoka borba, ne naročit kvalitet košarke i u većem delu rezultatska neizvesnost. Učenici Vladimira Đokića šutirali su trojke 6/36 (crno-beli 7/22), generalno su bili lošiji u skoku, ali bolji u ofanzivnom (12:8) i uz to imali 10 izgubljenih lopti manje (6:16).

Partizan je tek krajem treće i početkom četvrte četvrtine stekao nešto opipljiviju prednost - 46:55, pošto je koji minut pre bilo 44:44.

STATISTIKA

METALAC: Malešević 12 (8sk, 3as, 4izg), Protić, Janković, Kutlešić 9 (3ukr), Otašević, Majstorović 20 (5sk, 3as), Jevtović 7 (5sk), Jošilo 1, Ljubičić 4 (5sk, 3as), Rakićević, Todorović 3, Jeremić 13 (4sk).

PARTIZAN: Pavlović 7 (8sk), Tepić 12 (8sk, 3as), Marinković, Dalo 3, Milutinov 9 (10sk, 4as, 2blk), Milosavljević 17 (4sk, 6as, 4izg), Mačvan 13 (5sk), Đumić 4 (5sk), Andrić 2, Milutinović 4, Glišić, Bezbradica 2.

Novu seriju, od 2:10, šampion je napravio u 34. i 35. minutu. Dragan Milosavljević postigao je pet poena i asistirao za preostalih pet, Dalou i Milutinovu, tako da je bio najzaslužniji za maksimalnih 52:67.

Na manje od pet minuta do kraja, činilo se da je tim Duška Vujoševića osigurao pobedu i prolaz dalje, ali su crno-beli dopustili nešto što valjda nijedna šampionska ekipa od 2002. na ovamo nije dozvolila u domaćem plej-ofu.

Metalac je isprva stidljivo, a onda vrlo hrabro i ambiciozno sproveo svoju seriju, koja je košem Todorovića sa osam metara i kontrom Majstorovića otišla na čak 13:0!

Domaćin je 1:34 minuta pre kraja prišao na 65:67, ali je Partizan imao sreće da posle promašaja Pavlovića izbori novi napad, iz koga je Mačvan ubacio trojku za 65:70. Nisu Valjevci odustajali, ali to je bio momenat u kome im je objektivno izmakao "poslednji voz" za Beograd i treću utakmicu.

U prvom poluvremenu su crno-beli vodili gotovo sve vreme, najviše sa šest poena razlike (28:34), dok je domaćin na čitavom meču samo jednom bio u prednosti, posle trojke Kutlešića za 22:21 u 14. minutu.

Metalac je u finišu poluvremena uhvatio priključak trojkom potencijalnog reprezentativca Majstorovića i slobodnim bacanjem istog igrača.