EP: Španci i Slovenci bez greške

Svjetski šampion poslije lošeg početka dodao gas i lako savladao otpisane Litvance - 84:70.

EP: Španci i Slovenci bez greške  Izvor: MONDO

Španija nije dozvolila iznenađenje u drugom kolu druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u košarci u Poljskoj.

"Crvena furija" je ubjedljivo pobijedila Litvaniju i oporavila se od prethodnog neuspjeha protiv Turske - 84:70 (15:24, 25:8, 24:11, 20:27).

Međutim, početak nije nagovještavao očekivani epilog. Autsajderi su dobili prvu četvrtinu protiv aktuelnog svjetskog šampiona sa čak devet poena razlike.

Ipak, Španci su se trgli, stegli odbranu i u drugoj dionici napravili preokret. U tom periodu Litvanci su dali samo osam poena. Već tada pobjednik je bio odlučen.

"Furija" je razliku uvećavala tokom treće četvrtine, ali je na kraju ponovo došlo do opuštanja što su Litvanci iskoristili da ublaže poraz.

Najbolji akter meča bio je Pau Gasol, sa 19 poena i osam skokova. Huan Navaro je u pobjedi učestvovao sa 13 poena, a Rudi Fernandez sa 11. Na drugoj strani Marijonas Petravičijus je bio najefikasniji sa 13, a imao je i najviše uhvaćenih lopti - osam.

I Slovenci su imali ubitačnu seriju kojoj su prelomili meč sa Poljskom. Od 29:29 u finišu prvog poluvremena (na odmor se otišlo rezultatom 31:29 za Sloveniju) stigli su do 46:30!

Sjajan je bio Erazem Lorbek sa 20 poena i devet skokova, dok su kod Poljaka bolji od ostalih bili Simon Ševčik i Dejvid Logan sa po 15 poena.

Slovenija sada ima učinak 3-1, Španija 2-2, Poljska 1-3, a Litvanija 0-4.

U Grupi F u ponedeljak je na programu još meč Srbija - Turska (21.00).