Barselona bolja u "sudaru titana"

Košarkaši Barselone osvojili su Superkup Španije, pošto su u finalu na Kanarskim ostrvima savladali Real Madrid rezultatom 86:82.

Barselona bolja u "sudaru titana" Izvor: MONDO

Okršaj dva trenutno najkvalitetnija i najskuplja tima - ne samo u Španiji, nego i u Evropi - nije na kraju odlučen majstorskim potezima, već početničkim greškama.

Umijeće i hrabrost moraju se priznati Erazemu Lorbeku, koji je pri rezultatu 80:80 preuzeo odgovornost i preko Veličkovića, pa Garbahoze, rešio dva napada zaredom i donio svom timu vođstvo 84:82.

Felipe Rejes je zatim promašio "zicer" i propustio šansu da izjednači, ali mu se Huan Karlos Navaro revanširao na drugoj strani, promašivši oba slobodna bacanja!

Real je tako dobio priliku da izbori produžetak, pa čak i pobjedu, međutim, iskusni Argentinac Pablo Priđoni je dozvolio da mu lopta jednostavno sklizne prilikom vođenja. Barsa je otvorila kontru, u kojoj je Pit Mikel rutinski postavio konačan rezultat.

Real je na poluvremenu vodio sa 49:46, u 25. minutu sa maksimalnih 63:52, a na početku posljednje četvrtine 71:66.

Navaro je predvodio pobjednike sa 22 poena, Bonifas Ndong ubacio je 13, a Lorbek, Mikel i Terens Moris po 12.

"Dvocifreni" u taboru "kraljeva" bili su Garbahoza (17p), Priđoni (12p) i Rejes (11p), dok je Novica Veličković zabilježio šest poena i osam skokova.