EL (kvalifikacije): Orlean blizu Partizana

Ekipa francuskog Orleana iznenadila je Beneton, pošto ga je u Trevizu savladala rezultatom 82:73.

EL (kvalifikacije): Orlean blizu Partizana Izvor: MONDO

Orlean je sada favorit za plasman u Evroligu 2009/10, jer će mu u petak na domaćem parketu biti dovoljan i poraz do devet poena razlike.

Ukupni pobjednik ovog para takmičiće se u B grupi elitnog takmičenja, u koju su još ljetos žrijebani Olimpijakos, Partizan, Unikaha, Efes Pilsen i Lijetuvos Ritas.

Grčki Marusi je u drugom "finalu" kvalifikacija bio bolji od njemačke Albe na svom parketu - 79:70.

Revanš je zakazan za nedjelju u Berlinu, a uspješniji tim steći će pravo da se u C grupi Evrolige nadmeće sa CSKA, Kaha Laboralom (bivša Taukeramika), Makabijem, Romom i Olimpijom.

Orlean je na poluvremenu vodio protiv Benetona čak sa 47:26, domaćin je serijom od 11:0 u posljednjoj četvrtini uspeo da se približi na "minus devet", što je bila i konačna razlika.

Sedrik Benks postigao je 22 poena za Orlean, a Džastin Dolman 18, dok je Kartije Martin sa 23 poena bio najefikasniji kod "ujedinjenih boja".

Albi je u Atini pripao prvi dio utakmice (30:38), ali je Marusi dobio treću dionicu čak sa 28:13 i preokrenuo rezultat.

Novi tim Zorana Ercega, koji nije imao pravo nastupa, predvodili su Mavroidis sa 19 i Kajmakoglu sa 16 poena. Crnogorac Blagota Sekulić izdvojio se u Albi sa 14 poena, dva manje ubacili su Imanuel Mekilroj i Rašad Rajt.

Mečevi prvog kola Evrolige na programu su 21. i 22. oktobra.