NBA: Manu se vratio, krenuli Šak i Lebron

Argentinac igrao za San Antonio poslije šest mjeseci, a Džejms i O'Nil prvi put zajedno u dresu Klivlenda.

NBA: Manu se vratio, krenuli Šak i Lebron Izvor: MONDO

NBA ludilo je počelo... Iako sezona u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta startuje tek u decembru, presezonske utakmice su već donijele dosta uzbuđenja.

Za srpsku javnost najzanimljivije je bilo gostovanje Partizana, u londonskoj O2 areni su uzbudljiv meč odigrali Čikago i Juta...

Uvodne predsezonske utakmice su za neke igrače imale poseban značaj.

Amare Stodemajer je protiv Partizana igrao prvi put poslije osam mjeseci, a na parket se vratio i Manu Đinobili.

Argentinac je sa četiri poena učestvovao u pobjedi San Antonija nad Hjustonom (99:85). To mu je bio prvi nastup od 5. aprila kada je povrijedio zglob.

"Uglavnom sam šutirao trojke, nisam napadao koš. Važno je da sam se vratio, a vremenom će sve leći na svoje mjesto", izjavio je Đinobili.

U potpuno drugačijem raspoloženju je Alen Ajverson. Iskusni bek će morati da sačeka debi za Memfis, u koji je stigao iz Detroita, jer se povrijedio.

Povreda butnog mišića zadobijena na treningu spriječila ga je da učestvuje u pobjedi Grizlija nad Vašingtonom - 101:92.

Lebron Džejms i Šakil O'Nil najavljuju da će biti spektakularni tandem. Njih dvojica su prvi put zajedno igrali za Klivlend u pobjedi nad Šarlotom, za koji je Vladimir Radmanović postigao pet poena, uz tri skoka - 92:87.

Džejms je za 14 minuta ubacio 15 poena, dok je O'Nil igrao minut više i zabilježio učinak šest poena i tri skoka. Ipak, nekoliko puta su odigrali akcije koje su digle publiku na noge.

"Nije nam potrebno mnogo vremena da se uigramo. Obojica znamo košarku i želimo da pobjeđujemo", rekao je Lebron Džejms.