EL (kvalifikacije): Ipak Orlean!

Košarkaši Partizana saznali su ime svog posljednjeg protivnika u B grupi Evrolige 2009/10!

EL (kvalifikacije): Ipak Orlean! Izvor: MONDO

To je francuski Orlean, koji je u dramatičnoj završnici uspio da pred svojim navijačima odbrani devet poena viška iz prve utakmice finala kvalifikacija u Trevizu.

Orlean - Beneton 80:82, ali Francuzi zbog pobjede od 82:73 u utorak idu dalje.

Adrijen Merman i Ostin Nikols postigli su po 15, a Sedrik Benks 14 poena za domaćina, dok je Beneton predvodio Geri Nil sa 29 poena, uz šut za trojku 5/8.

Sandro Nicević dodao je 16, a Jasmin Hukić deset poena za italijanskog predstavnika.

Na poluvremenu nije izgledalo da će biti drame, jer je Orlean vodio sa 38:33 i imao ukupnu prednost od čak 14 poena. Međutim, gosti su do 27. minuta napravili preokret serijom od 19:4, uz sjajnu partiju Nila.

Beneton je sredinom četvrte ćetvrtine u dva navrata imao i "plus 13", ali se Orlean nije dao.

Kartije Martin je nešto više od minut prije kraja promašio "polaganje" kojim je mogao da donese Benetonu 81:72 i izjednači ukupni rezultat. To je na drugoj strani kaznio Benks - bio je precizan u šutu za tri poena i smanjivši na 79:75 razrešio dilemu.

Drugi revanš meč, između Albe i Marusija, na programu je u nedjelju u Berlinu. Atinjani su dobili utakmicu na svom terenu rezultatom 79:70.

U grupi sa Partizanom i Orleanom igraće još Olimpijakos, Unikaha, Efes Pilsen i Lijetuvos Ritas.