"Oli" se provukao protiv PAOK-a

Olimpijakos izborio produžetak, pa pobedio PAOK u 4. kolu grčkog šampionata.

Olimpijakos poslije produžetka savladao PAOK Izvor: MN PRESS

Danijel Heket je pogotkom tri sekundre pre isteka 40. minuta obezbedio produžetak za Olimpijakos na gostovanju u Solunu PAOK-u. U dodatnih pet minuta ekipa iz Pireja bila je bolja 104:99 (22:15, 20:28, 25:24, 20:20, 17:12).

Crno-beli bili su nadomak velikog trijumfa protiv Olimpijakosa, ali je ruka zadrhtala sa linije slobodnih bacanja Kostasu Vasilieadisu nekoliko sekundi pre isteka regularnog dela utakmice, što je Heket iskoristio i brzim prodorom pod koš uspeo crveno-belima da pruži još jednu priliku u produžetku (87:87), koju iskusna ekipa predvođena Vasilisom Spanulisom nije ispustila.

Paok

Nikola Milutinov nije se upisao u listu strelaca za Atinjane, dok je njegov saigrač iz Partizana Milenko Tepić postigao osam poena za PAOK. Nikola Marković bio je zapažen u solunskom timu sa 17 poena i sedam skokova.

Najbolji akter derbija bio je Spanulis sa 20 poena i šest asistencija.

Doskorašnji centar Crvene zvezde Sofoklis Skorcanitis nije debitovao za PAOK protiv svog bivšeg kluba.

PAOK je poslednji put pobedio Olimpijakos u januaru 2013. godine, a sada je bio vrlo blizu...

Solunski klub je na začelju tabele bez ijedne pobede u protekla četiri kola, dok je Olimpijakos jedini poraz doživeo u velikom atinskom deriju. Bez neuspeha su Panatinaikos i AEK.