Lekcija Olimpijakosu od Lebrona i Šeka

Tim iz Pireja poražen je u Klivlendu rezultatom 111:94, dok je poslije tri četvrtine bilo "plus 25" za nekompletne Kavalirse.

Lekcija Olimpijakosu od Lebrona i Šeka Izvor: MONDO

Evropski timovi ove godine nisu imali nimalo uspjeha u odmjeravanju snaga sa NBA asovima.

Poslije ubjedljivih poraza Partizana u Denveru i Finiksu, zatim i debakla Real Madrida protiv Jute na svom parketu, Olimpijakos je glatko izgubio obe utakmice na turneji po SAD.

Tim iz Pireja poražen je u Klivlendu rezultatom 111:94, dok je poslije tri četvrtine bilo "plus 25" za Kavalirse, iako nisu igrali plejmejkeri Mo Vilijams i Delonte Vest.

Među sedmoricom igrača sa dvocifrenim učinkom izdvojio se Danijel Gibson, koji je postigao 15 poena.

Lebron Džejms imao je 12 poena, četiri skoka i sedam asistencija, a Šakil O'Nil 12 poena i pet skokova. Obojica su na terenu provela tek nešto više od 20 minuta.

Najefikasniji u poraženom timu bili su nekadašnji NBA igrači - Džoš Čildres (Atlanta) i Linas Kleiza (Denver) sa po 16 poena.

Reprezentativac Srbije Miloš Teodosić za 19 minuta je zabilježio tri poena (šut 1-5) i čak pet ličnih grešaka.

Teški centar Sofoklis Skorcijanitis konačno je dobio priliku da odmjeri snage sa O'Nilom, po kojem su ga još kao juniora prozvali "Bejbi Šek".

"Odrastao sam gledajući Šeka i čast mi je što sam dobio nadimak po njemu. Sada sam uvidio koliko je moćan. Mislio sam za sebe da sam jak, ali on je prejak. Bilo mi je zadovoljstvo da igram protiv njega", rekao je Skorcijanitis.

I ovu utakmicu sudile su sudije iz razvojne lige (NBDL), pošto su NBA arbitri u štrajku zbog spora sa rukovodstvom lige oko kolektivnog ugovora.

Klupa Olimpijakosa često je protestovala, nezadovoljna njihovim odlukama, a jedan od zvaničnika "crvenih" kratko je izjavio: "Ove sudije su tragične".

Crveno-bijeli su u petak izgubili od San Antonio Sparsa rezultatom 107:89.