NLB: Vrščanima previše Cedevite

Košarkaši Hemofarma doživjeli su i drugi poraz u novom ciklusu NLB lige i ponovo od debitanta u regionalnom takmičenju!

NLB: Vrščanima previše Cedevite  Izvor: MONDO

Poslije kragujevačkog Radničkog, Vrščani su izgubili od zagrebačke Cedevite, ovog puta u gostima - 91:87 (18:22, 17:23, 25:23, 31:19).

Kao što se vidi iz rezultata po četvrtinama, tim Steve Karadžića otišao je na poluvrijeme sa deset poena prednosti. Toliko je bilo i u 32. minutu (74:64), ali je Hemofarm u posljednjih osam minuta primio čak 27 poena i poklekao u penal-završnici.

Ne računajući početnih 2:0 i 4:2, Cedevita je prvi put povela u 40. minutu - 85:83.

Bojan Krstović potom je iskoristio samo jedno slobodno bacanje i tu je Hemofarm definitivno izgubio tempo, pošto su domaći košarkaši do kraja izvodili penale bez greške.

Kod Vrščana su petorica igrača imala dvocifren učinak, a izdvojili su se Milan Mačvan sa 18 i Marko Šutalo sa 15 poena. Miljan Pavković je uprkos slomljenom nosu i izbijenim zubima proveo na terenu 11 minuta i zabilježio pet poena.

Amerikanac Džermejn Anderson ubacio je 24 poena za Zagrepčane, dok je iskusni centar Andrija Žižić imao poen manje.

Široki - Helios 72:77
Olimpija - Bosna (odloženo za 21. oktobar)

Na tabeli vode Cibona, Zagreb, Helios i Radnički iz Kragujevca sa po dvije pobjede, dok su na začelju Hemofarm, Crvena zvezda i Široki sa po dva poraza.

PAROVI TREĆEG KOLA (17. i 18. oktobar): Bosna - Radnički, Cibona - FMP Železnik, Helios - Partizan, Crvena zvezda - Zagreb, Zadar - Cedevita, Budućnost - Olimpija, Hemofarm - Široki.