Fener prvi, Strazbur u gužvi

Tim Željka Obradovića revanširao se Francuzima za jedini poraz u A grupi Evrolige.

Fenerbahče je u Istanbulu protiv Strazbura rutinski ostvario petu uzastopnu evroligašku pobedu - 81:64 (22:14, 18:20, 21:13, 20:17)!

Time se turski predstavnik izdvojio na čelu tabele A grupe, sa skorom 6-1.

Drugi je Himki sa 4-3, slede Bajern i Strazbur sa po 3-4, a Crvena zvezda i Real, pred međusobni okršaj u petak u Pioniru, imaju isti skor, 2-4.

Fenerbahče je vodio praktično svih 40 minuta. Već u prvoj četvrtini imao je "plus 10", u finišu druge deonice i "plus 13" (40:27), da bi Strazbur do odlaska na odmor uhvatio priključak serijom od 6:0.

U 26. minutu je neizvesnost dostigla vrhunac, kada je Trevis smanjio na 52:47, ali onda je Fenerbahče stegao odbranu i šest minuta nije primio ni poen, a ubacio je čak 14, uključujući dve trojke Mahmutoglua - 66:47.

Imao je Fener i vođstvo od 24 poena, ali Željku Obradoviću nije bilo toliko bitno da se punom merom revanšira za debakl u Francuskoj u drugom kolu (91:70).

Dao je šansu mladim igračima, koji su uz pomoć Bogdana Bogdanovića sticali dragoceno iskustvo u poslednja četiri minuta utakmice.

FENERBAHČE: Veseli 20 (5sk), Judo 15, Bogdanović 13 (3as)... Kalinić 6 (4sk, 3as)...

STRAZBUR: Golubović 14 (7sk), Kolins 14 (4as), Boboa 14...