EL: Crno-bijeli bez daha

Košarkaši Partizana na startu Evrolige izgubili od Unikahe sa 72:64, iako su krajem prvog poluvremena imali 11 poena viška.

EL: Crno-bijeli bez daha Izvor: MONDO

"Renovirani" crno-bijeli nisu uspjeli da počnu novi ciklus Evrolige spektakularnom pobjedom nad Unikahom, iako je na poluvremenu izgledalo da će biti upravo tako.

Na kraju uopšte nisu pobijedili.

Izgubili su rezultatom 72:64 (19:25, 13:16, 17:11, 23:12), pošto je ekipa u drugih 20 minuta posustala pod pritiskom odbrane španskog tima, ličnih grešaka, ali i neiskustva.

Crno-bijeli su u 17. minutu vodili rezultatom 41:30, ali su do kraja utakmice postizali u prosjeku jedan poen po minutu. Premalo...

Debitant u timu Partizana, plejmejker Bo Mekejleb, bio je najefikasniji sa 15 poena, dok je mladi Branislav Đekić postigao deset.

Britanac Džoel Frilend bio je nepogriješiv u posljednjoj četvrtini, u kojoj je ubacio 13 od svojih 19 poena.