NBA: Božić je, zna se ko tad pobeđuje!

U prvoj prazničnoj utakmici nije bilo vatrometa, ali jeste neizvesnosti. Majami je savladao Nju Orleans posle produžetka (94:88).

Dok praznuju vernici koji slave Božić po gregorijanskom kalendaru, Majami Hit čuva lepu tradiciju.

U duelu sa Nju Orleansom na svom parketu, franšiza sa Floride zadržala je najbolji Božićni skor u ligi i povećala ga na deset pobeda i samo dva poraza!

Majami - Nju Orleans 94:88 (27:15, 15:23, 21:14, 15:26, 16:10)

Do kraja četvrte četvrtine nije bilo spektakularne igre. Uoči dodatnog perioda rezultat je bio skromnih 78:78, ali su se potom razigrali i jedni i drugi, a domaćin je ubacio više poena nego u drugoj i četvrtoj četvrtini.

Najefikasniji igrač gostiju bio je sjajni centar gostiju Entoni Dejvis, koji je prvi put zaigrao na Božić, ali i izgubio, uprkos svojih 29 poena i 15 skokova. Na drugoj strani, Kris Boš je završio meč sa 30 poena (10 sk, 2/8 za tri), a lider pobednika bio je i Dvejn Vejd, sa 19 poena, šest skokova i četiri asistencije.

U nastavku večeri, svet će uživati u još četiri utakmice: Oklahoma - Čikago, Golden Stejt - Klivlend (repriza finala!), Hjuston - San Antonio i Lejkersi - Klipersi.