Golden Stejt srcem do pobede

"Ratnici" savladali Klivlend u utakmici koja će brzo pasti u zaborav i popravili skor na 28-1. Serija promašaja Lebrona Džejmsa u prelomnim momentima.

Proletos je u finalu plej-ofa bilo Golden Stejt - Klivlend 4:2, a taj odnos snaga potvrđen je u petak, pobedom Voriorsa u prvom ovosezonskom okršaju favorita za titulu.

Golden Stejt je slavio rezultatom 89:83 (45:42), u meču koji što se tiče košarkaške estetike nikako nije ispunio visoka očekivanja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Drejmond Grin sa 22 poena, uz čak 15 skokova, sedam asistencija i dve blokade.

Stef Kari i Klej Tompson imali su gotovo identičan, osrednji učinak - Kari 19 poena uz šut iz igre 6/15 (trojke 1/4), Tompson 18 uz šut 6/16 (trojke 1/4), a od igrača sa klupe iznenadio je Šon Livingston, sa 16 poena.

Povezane vesti

Klivlend je sa 25 poena i devet skokova predvodio Lebron Džejms, međutim, "Kralj" se u završnici propisno ispromašivao i direktno uskratio svom timu priliku da nakon "minus 10" četiri minuta pre kraja napravi preokret.

Gosti su sa 81:71 prišli na 81:77, da bi Džejms 1:32 minuta pre kraja promašio dva slobodna bacanja, potom još jedno pri rezultatu 85:81, a "tačku na i" stavio je kada u pokušaju da postigne trojku - takođe pri "minus četiri" - nije pogodio ni obruč.

Utakmica je celim svojim tokom bila neizvesna i sa niskim procentima šuta, a šampion je do pomenutih 81:71 i maksimalne prednosti stigao poenima iz tranzicije Grina i Livingstona nakon dobre odbrane, uključujući dve blokade Džejmsu, od strane Festusa Ezilija i Andrea Igudale.

Golden Stejt je popravio skor na 28-1 (14-0 kod kuće), a Kavalirsi (19-8) uprkos ovom porazu imaju komotno vođstvo na tabeli Istočne konferencije.