Metalac ostavio Nikšićane sa "fenjerom"

Prvi meč 17. kola ABA lige završen pobedom domaćina u Valjevu.

U Nikšiću je domaćin slavio 84:73, a u Valjevu 84:78.

Metalac je u subotu predveče, u premijernom meču 17. kola ABA lige, savladao Sutjesku i ostavio Nikšićane na začelju tabele.

Domaćin je imao prednost veći deo utakmice (jedino ne početkom druge četvrtine), a najefikasniji bili su Dušan Kutlešić sa 19 i Petar Rakićević sa 18 poena (4/4 za tri). Goste je predvodio Radosav Spasojević sa 22.

Utakmicu je obeležilo nekoliko odličnih poteza, od kojih su se posebno istakli blokada Petra Rakićevića u uvodnim minutima meča i trojka sa više od pola terena Nikole Pavlićevića.

Metalac je upisao sedmu pobedu u sezoni (uz 10 poraza), dok je Sutjeska doživela 12 poraz (uz pet pobeda).

Olimpija - Cibona 19.00

TABELA: Budućnost 14-2, Cedevita 14-3, Crvena zvezda Telekom 12-4, Mega Leks 10-6, Krka 8-9, MZT Skoplje 7-9, Tajfun 7-9, Zadar 7-9, Metalac 7-10, Olimpija 6-10, Partizan 6-10, Cibona 6-10, Igokea 5-11, Sutjeska 5-12.