Lovernj i Jokić - malo za Oklahomu

Denver poražen na gostovanju Oklahomi. Lejkersi nastavili da posrću

Denver se dugo nosio sa Oklahomom na gostovanju, ali ih je ipak "opalio grom" - 122:112. Oklahoma je upisala 21. pobedu, a Nagitsi su doživeli 19. poraz ove sezone, uz 12 trijumfa.

Nikola Jokić proveo je na parketu gotovo 17 i po minuta, ali je za razliku od nekih prethodnih mečeva pružio skroman učinak.

Upisao je sedam poena (šut iz igre 3/7 , slobodna bacanja 1/1) i zabeležio tri skoka, dve asistencije i ukradenu loptu.

Na njegovu žalost našao se i među 10 poteza večeri, ali u onoj, drugoj ulozi "žrtve", budući da je Enes Kanter zabeležio fantastično zakucavanje preko njega.

Kanter

Oklahoma je opet imala u svojim redovima raspoložen tandem Rasel Vestburk - Kevin Durent, koji je ukupno ubacio 56 poena.

Vestbruk je postigao 30 poena i imao 12 asistencija, dok je "Durentula" takođe ostvario "dabl-dabl" učinak - 26 pogodaka i 10 uspešnih dodavanja, uz pet skokova.

Los Anđeles Lejkersi nastavili su da posrću, pošto su poraženi od Memfisa (112:96). "Jezerašima" je to bio 26. poraz ove sezone, uz svega pet pobeda.

Majk Konli predvodio je Grizlije (skor 17-16) sa 19 poena i pet asistencija, dok je odličnu partiju pružio i Mark Gasol - 16 pogodaka i šest asistencija.

Kod Lejkersa ponovo je najefikasniji bio Kobi Brajant sa 19 poena, od čega je 14 upisao u prvoj četvrtini, a onda stao.