Metalac propustio šansu u Zagrebu!

Valjevci imali lepu priliku da pobede Cibonu, ali su u finišu promašivali i grešili. Na kraju, 77:73 za domaćina.

Za ovakvim porazima se veoma žali!

Metalac je otputovao u Zagreb bez naglašenog rezultatskog imperativa, bio bolji u većem delu meča i imao priliku da se u Srbiju vrati sa jako važnim bodovima.

Međutim, nije izdržao...

Vodio je tim Vladimira Đokića protiv Cibone i posle prve četvrtine (15:14) i na poluvremenu (39:36), a i u 32. minutu utakmice (62:60). Potom su "vukovi" preuzeli vođstvo, ali je Boris Bakić serijom poena u finišu, zajedno sa Dušanom Kutlešićem, uveo meč u potpuno otvorenu završnicu.

Ipak, kada je bilo najvažnije domaćin je bio pribraniji.

CIBONA - METALAC 77:73 (14:15, 22:24, 20:16, 21:18)

Kutlešić je 15 sekundi kraja, pogođenim slobodnim bacanjima, doveo Metalac na samo poen zaostatka (73:74). Odmah potom, brzo je fauliran plejmejker domaćina Džejms Florens.

Amerikanac je stao na crtu, pogodio prvo bacanje, a drugo promašio, ali je odmah i "pokupio" svoj promašaj i ofanzivnim skokom rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji među domaćima bio je Ante Žižić sa 19 poena, a među gostima Đorđe Majstorović, sa 17.

Lopta je potom brzo došla do ruku Ivana Siriščevića, koji je dodao do Ante Žižića, najefikasnijeg igrača utakmice, a on je iznudio faul pri šutu za tri poena... Đokić je stajao neposredno iza mladog centra i hvatao se za glavu, jasno svestan kolika je prilika propuštena.

Mladi Žižić, rođen 1997, iskoristio je dva penala i postavio konačan rezultat, koji Petar Rakićević nije promenio uz zvuk sirene.

A, upravo je Rakićević, zajedno sa Bakićem i Kutlešićem, pri rezultatu 72:69, promašivao uzastopne šuteve za tri. Da je bar jedan "ušao"...

Ovim trijumfom, Cibona je stala kraj MZT Skoplja i Krke, na deobi pete pozicije tabele, sa skorom 8-10. Metalac će sledeće kolo dočekati kao jedna od četiri ekipe raspoređene između sedmog i 12 mesta, sa skorom 7-11.

CIBONA: Florens 15, Krušlin 3, Hukić 16, Rozić 4, Slavica 2, Joksimović 2, Andrija Žižić 4, Zubac, Ante Žižić 19, Siriščević 12

METALAC: Kočović 7, Badovinac, Čampara, Kutlešić 10, Janković, Majstorović 17, Jevtović 9, Jošilo 2, Rakićević 11, Bakić 10, Todorović, Gabrić 7.

Mega - Zadar 87:61

TABELA: Budućnost 16-2, Cedevita 14-3, Zvezda 13-4, Mega Leks 12-6, MZT Skoplje 8-10, Cibona 8-10, Krka 8-10, Olimpija 7-11, Tajfun 7-11, Metalac 7-11, Zadar 7-11, Igokea 6-12, Partizan 6-11, Sutjeska 5-12.