Rebecova dalekometna paljba bez koristi (VIDEO)

Metalac naneo Krki treći uzastopni poraz i, bar na neko vreme, pobegao od zone ispadanja.

Vodio je Metalac veći deo meča protiv Krke, najviše 17 poena razlike krajem treće i početkom četvrte četvrtine, međutim, umalo da domaći košarkaši to prokockaju.

Zanemela je publika u Valjevu kada je Matic Rebec vezao dve dalekometne "trojke" za samo četiri razlike (72:68) na pet minuta pre kraja.

Mladi bek slovenačkog tima prethodno je krajem druge deonice, takođe, poslao jedan "projektil" u koš domaćeg tima:

Njegovih 10 poena (3/7 za tri) i devet asistencija, kao i 14 poena Stefana Sinoveca, 12 Juera Lalaića, 11 Luke Lapornika, ipak, nije bilo dovoljno da Krka slavi pobedu u Valjevu.

Metalac je sigurnijom igrom u finišu meča došao do 83:77 (23:20, 15:18, 28:12, 17:27) i važnih bodova u borbi za opstanak.

Domaći tim predvodio je Dušan Kutlešić sa 18 poena i osam skokova. Đorđe Majstorović je ubacio 16 poena, Nikola Jevtović 15, Marko Jošilo 11...

Tokom ove utakmice viđen je i jedan od, verovatno, najdužih napada u sezoni, a režirali su ga igrači Metalca:

Igokea - Mega Leks 21.00

TABELA: Budućnost 16-2, Cedevita 15-3, Crvena zvezda 13-5, Mega Leks 12-6, Zadar 8-11, MZT Skoplje 8-10, Cibona 8-10, Krka 8-11, Metalac 8-11, Tajfun 7-12, Olimpija 7-11, Partizan 6-12, Igokea 6-12, Sutjeska 6-12.