Senzacija u Denveru, nova povreda Nurkića

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Tim Jusufa Nurkića i Nikole Jokića nanio Golden Stejtu tek treći poraz ove sezone. Bh. centar povrijeđen prilikom doskoka.

Denver je zablistao na domaćem terenu u noći između srijede i četvrtka i srušio aktuelnog šampiona NBA lige, Golden Stejt, i to tek treći put ove sezone.

Uprkos tome što je Stef Kari bio raspoložen i upisao 38 poena, pet skokova i devet asistencija, Voriorsi su morali da pruže ruku rivalu u "Pepsi centru".

Prethodno su poraženi 30. decembra od Dalasa, dok im je prvi udarac ove sezone zadao Milvoki, 12. decembra.

Jusuf Nurkić ubacio je osam poena i imao jednu asistenciju, prije nego što se povrijedio prilikom blokade i doskoka. Danas će morati na magnetnu rezonancu, kako bi se utvrdila ozbiljnost povrede. Prema prvim informacijama, u pitanju je iščašenje članka, ali ne radi se o težoj povredi.

...

Najzaslužniji za trijumf nad šampionima bio je Danilo Galinari sa 28 poena, Geri Heris upisao je 19 pogodaka uz sedam skokova, dok je Nikola Jokić bio stater i za skoro 16 minuta na terenu ostvario je solidan učinak.

Imao je šest poena (šut za dva poena 3/5, za tri poena 0/1), uz sedam skokova, dve asistencije i tri ukradene lopte.

Denver je stigao do 15. pobjede zahvaljujući boljem skoku (49 naspram 39 Golden Stejta), ali su i iskoristili prvi izostanak plejmejkera Voriorsa Drejmonda Grina ove sezone. Šampion je loše odigrao u odbrani, o čemu govori i 112 primljenih pogodaka.

Osim Jokića na parketu prethodne noći bio je i Nemanja Bjelica. Njegova Minesota pretrpjela je poraz od Hjustona (104:107).

Srpski reprezentativac je za 18 i po minuta na parketu postigao šest poena, odnosno dvije trojke, imao je tri skoka i asistenciju.

Bjelica

Nikola Peković je u četvrtom nastupu nakon povratka poslije duge pauze pružio solidnu partiju. Predsjednik Partizana je meč završio sa učinkom od osam poena i pet skokova.

Kod Hjustona (skor 21-19) standardno najbolji bio je Džejms Harden sa "dabl-dabl" učinkom - 27 poena i 11 aistencija.