Nema kiksa Budućnosti...

Vodeći tim ABA lige ostvario i 11. uzastopnu pobedu. Olimpija zapretila u trećoj četvrtini, ali to je bilo sve.

Lider ABA karavana nije protiv Olimpije briljirao u odbrani, nije sve funkcionisalo idealno ni u napadu, ali pobeda domaćina u "Morači" nije dovođena u pitanje.

Budućnost - Olimpija 89:77 (27:19, 20:23, 26:22, 16:13)!

Gosti su uspeli da iskoriste velike oscilacije u igri Budućnosti da od "minus 13" u 13. minutu (36:23), dođu do vođstva početkom treće deonice (48:52). Međutim, samo nekoliko minuta nakon ovog preokreta, "plavi" su ponovo vodili dvocifrenom razlikom - 67:57.

Od tog trenutka je Budućnost sigurno koračala ka 11. pobedi zaredom u ABA ligi i skoru 18-2, koji joj daje više nego realne izglede da bude domaćin i u polufinalu i u eventualnom finalu plej-ofa.

U timu Luke Pavićevića nije bilo mnogo ekstra raspoloženih pojedinaca, tako da su veći deo posla protiv "zmajčeka" obavili Tadija Dragićević i Omar Kuk.

BUDUĆNOST: Su. Šehović 9, Jaramaz 10, Subotić 12 (8sk), Se. Šehović 4, Čarapić, Kuk 8 (11as), Baćović, Dragićević 23 (9sk), Marić 14, Dženkins 9, Rikić, Džozef.

OLIMPIJA: Rajt 11, Rupnik, Robinson 11, Hrovat, Mesiček 11, Nikolić 4, Vučetić 6, Lapornik 7, Lešić 18 (10sk), Zagorac 4, Mahkovic 3, Zakis 2.

Crvena zvezda - Metalac 21.00

TABELA: Budućnost 18-2, Cedevita 15-4, Zvezda 14-5, Mega 12-7, Cibona 9-11, Metalac 8-11, Zadar 8-11, MZT 8-12, Igokea 8-12, Partizan 8-12, Krka 8-12, Tajfun 7-12, Olimpija 7-13, Sutjeska 7-13.