NLB: Širokom "široko" u Sarajevu

Košarkaši Širokog ostvarili su drugi trijumf u ovoj sezoni NLB Lige. Široki je u Sarajevu pobijedio Bosnu 75:64 u prvoj utakmici 5. kola NLB Lige.

NLB: Širokom "široko" u Sarajevu Izvor: MONDO

Meč je obilježio Siniša Štemberger koji je postigao 21 poen (sve u drugom poluvremenu!).

Ključ pobjede gostiju bio je bolji skok - čak dvostruko više uhvaćenih lopti u reketima imao je Široki (41 prema 21).

Ali, ne samo to. Široki je imao više raspoloženih igrača. Goste je u prvom poluvremenu u životu držao Ivan Grgat, a u nastavku je "poludio" Štemberger koji je sipao lopte u obruč sarajevskih "studenata" (šutirao je trojke 5-10).

Još jednu dobru partiju pružio je Amerikanac Čester Mejson koji je odlično vodio igru Širokog i proglašen je za najkorisnijeg igrača utakmice.

Širokom je ovo druga pobjeda, uz tri poraza, a Bosni četvrti poraz (uz jednu pobjedu). Zanimljivo, bila je ovo treća uzastopna pobjeda trenera Širokog Hrvoja Vlašića nad Vladom Vukoičićem, uključujući finale prvenstva BiH prošle sezone.

Inače, za ovu utakmicu bilo je pojačano policijsko obezbjeđenje ubog nedavnih tragičnih događaja u Širokom Brijegu kada je uoči fudbalske utakmice u tom gradu ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić.