Jokić spustio rampu Dramondu

Nikola Jokić odigrao još jednu odličnu utakmicu u NBA.

Košarkaši Denvera pobedili su Detroit sa 104:101, a novu sjajnu partiju odigrao je Nikola Jokić pošto je ubacio 17 poena.

Bivši igrač Mega Leksa je za skoro 32 minuta imao još pet skokova, tri asistencije, dve ukradene lopte i tako u potpunosti nadigrao direktnog protivnika i reprezentativca SAD Andrea Dramonda.

Dramond, koji ima prosek od 17 poena po meču, sada je završio sa samo četiri, pre svega zahvaljujući odličnoj igri u odbrani Jokića.

Jokić

Pobedu je zabeležio i drugi srpski košarkaš Nemanja Bjelica, čija je Minesota bila bolja od Memfisa - 106:101.

Međutim, Bjelica za 22 minuta postigao je samo dva poena, oba sa linije penala, a promašio je sva četiri šuta iz igre.

Mirza Teletović se vratio na parket poslije povrede. U pobjedi Finiksa protiv Atlante učestvovao je sa šest poena za 15 minuta.

Šarlot - Njujork 97:84
Nju Orleans- Milvoki 116:99
Minesota- Memfis 106:101
Klivlend Kavalirs - Čikago 83:96
Finiks- Atlanta Hoks 98:95
Denver- Detroit Pistons 104:101
Portland- Los Anđeles Lejkers 121:103