NLB: Zadar neosvojiv za Partizan

Crno-bijeli nastavili crnu seriju u Zadru, domaćin svo vrijeme bio u vođstvu i pobijedio 77:66.

NLB: Zadar neosvojiv za Partizan Izvor: MONDO

Svejedno da li su "Jazine" kao nekad ili "Višnjik" kao sad, crno-bijelima nema radosti u Zadru. Oni su poraženi u posljednjem meču 5. kola NLB lige - 77:66 (13:10, 26:17, 17:20, 21:19).

U Partizanu su željeli da prekinu neprijatnu tradiciju u Zadru (samo jedna pobjeda od osnivanja regionalne lige) i tako naprave uvertiru pred duel 3. kola Evrolige protiv francuskog Orleana. Ali, od toga nije bilo ništa, aktuelni šampion je pretrpeo i drugi poraz u prve četiri utakmice u sezoni.

Partizan je u prvom poluvremenu igrao izuzetno loše, a njegove igrače nije mogao da trgne ni žestok protest trenera Duška Vujoševića poslije prekršaja u napadu dosuđenog Aleksandru Mariću. Od svega, dobio je tehničku grešku i navukao gnjev publike na sebe.

Tako je domaćin otišao na odmor sa ubjedljivom prednošću (39:27) koju je stekao tokom druge četvrtine.

Crno-bijeli su u nastavku zaigrali bolje, ali nedovoljno da bi anulirali veliki "minus". Nijednom na utakmici nisu bili u vođstvu. Nekoliko puta su stizali na pet poena zaostatka, počev od 38. minuta, a na ulasku u posljednji minut, pri rezultatu 69:64, Rok Stipčević je promašio šut van linije 6,25, loptu je uhvatio Jan Veseli, ali je u padu bacio u ruke Tomislavu Ružiću i tada su razriješene sve dileme.

Na kraju je Rok Stipčević pogodio dve trojke za konačnih 77:66.

Najefikasniji je bio upravo Stipčević sa 18 poena, Hrvoje Perić je dodao 15 (uz pet skokova), a Damir Rančić 11.

U Partizanu je daleko ispred svih bio Aleksandar Marić, sa 16 poena i čak 12 skokova. Jan Veseli je takođe ubacio 16 poena, a Lorens Roberts 13.

Tako je i drugi srpski predstavnik poražen od hrvatskog u nedjeljnim utakmicama. Prethodno, Cibona je pobijedila u Vršcu.

Bosna - Široki 64:75

TABELA: Cibona 5-0 (10 bodova), Zagreb 4-1 (9), Budućnost 3-2 (8), Zadar 3-2 (8), Olimpija 3-2 (8), Radnički 3-2 (8), Široki 2-3 (7), Cedevita 2-3 (7), Helios 2-3 (7), Crvena zvezda 1-4 (6), FMP Železnik 2-2 (6), Hemofarm 1-4 (6), Partizan 2-2 (6), Bosna 1-4 (6).