NBA: Novicki može sam

Nijemac iz Dalasa tvorac velikog preokreta protiv Jute - dao 29 od 40 poena u posljednjoj četvrtini.

NBA: Novicki može sam Izvor: MONDO

Oklahoma Nenada Krstića bila je nadomak iznenađenja protiv aktuelnog šampiona. Međutim, Lejkersi su poslije produžetka ipak upisali treću pobjedu u sezoni (uz jedan poraz) - 101:98.

Kapiten srpske reprezentacije igrao je 18 minuta, postigao je šest poena i imao jedan skok. Na drugoj strani, Kobi Brajant je ubacio 31 poen.

Zvijezda noći između utorka i srijede ipak je bio Dirk Novicki, koji je u pobjedi Dalasa protiv Jute (96:95) postigao 40 poena, od čega čak 29 u posljednjoj četvrtini! Time je inicirao veliki preokret, jer su deset minuta prije kraja gosti imali čak 16 poena prednosti.

Nijemcu je malo nedostajalo da sruši NBA rekord po broju datih poena u posljednjoj dionici. Vilt Čembrlen je 2. marta 1962. za Filadelfiju dao 31 poen protiv Njujorka. Međutim, Džordž Gervin (San Antonio, 1978) i Karmelo Entoni (Denver, 2008) su rekorderi po broju poena u bilo kojoj četvrtini - 33.

Klivlend je poslije uvodna dva poraza, zaredao sa pobjedama. Treću u nizu ostvario je protiv Vašingtona (102:90). Uz najefikasnijeg Lebrona Džejmsa (27), sjajan je bio i Šakil O'Nil, koji je dodao 21 poen.