ABA: Budućnost definitivno prva!

Trojka Omara Kuka u poslednjem minutu i dobra odbrana Podgoričana odmah posle toga, odlučili su utakmicu u Skoplju.

Budućnost je kao gost pobedila ekipu MZT-a i tri kola pre kraja obezbedila prvo mesto na tabeli, odnosno prednost domaćeg terena u polufinalu i eventualnom finalu plej-ofa.

Domaćin je pružio jak otpor lideru, imao "plus 11" već u prvoj četvrtini i 62:58 pet minuta pre kraja, ali nije izdržao.

Tim trenera Luke Pavićevića priveo je meč kraju serijom 6:0 i ostvario 14. uzastopnu pobedu u ABA ligi, za ukupni skor 21-2.

MZT - Budućnost 68:72 (25:15, 8:22, 20:17, 15:18)!

Akcije kojima je rešeno pitanje pobednika bile su izgubljena lopta Marka Ljubičića pri vođstvu od 68:67, trojka koju je sa mnogo samopouzdanja šutnuo i pogodio Omar Kuk (68:70), a potom promašaji Damjana Stojanovskog i Marka Lukovića iz reketa, uz dobru odbranu Budućnosti.

Posle toga do kraja je ostalo svega desetak sekundi, MZT nije uspeo da napravi faul, pa se Suad Šehović "ušetao" u koš i na asistenciju Džulijusa Dženkinsa postavio konačan rezultat.

"Đetići" su poslednji put izgubili pre tri meseca i jedan dan, od Partizana u Pioniru.

MZT: Drenovac 15, Stojanovski 11, Ljubičić 10 (5sk), M. Luković 8 (5sk)...

BUDUĆNOST: Dragićević 17 (5sk), Marić 12 (7sk), Su. Šehović 12 (5sk), N. Jaramaz 10, Kuk 6 (6as)...

MZT - Budućnost 68:72

TABELA: Budućnost 21-2, Zvezda 17-6, Cedevita 17-6, Mega 16-7, Cibona 10-13, Partizan 10-13, Zadar 10-13, MZT 9-14, Olimpija 9-14, Igokea 9-14, Krka 9-14, Metalac 9-14, Sutjeska 8-15, Tajfun 7-16.

PAROVI 24. KOLA: Zadar - MZT (12. februar), Tajfun - Partizan, Mega - Olimpija, Cibona - Krka (13. februar), Zvezda - Sutjeska, Cedevita - Metalac (14. februar), Budućnost - Igokea (15. februar).