Lakat u Bobijevu facu prelomio meč! (VIDEO)

Majami je taman počeo da sustiže San Antonio, ali je nepromišljen potez Hasana Vajtsajda sve prosuo...

Glupost Hasana Vajtsajda skupo je koštala njegov tim.

Centar Majamija je početkom poslednje četvrtine udario laktom u glavu Bobana Marjanovića i zaradio isključenje, posle čega više nije bilo šansi da domaćin sustigne prednost Sparsa.

A do tog trenutka, delovalo je da predstoji uzbudljiva završnica.

Tim sa Floride uspeo je da se približi sa "minus 15" na sedam poena zaostatka nešto manje od 10 minuta pre kraja.

Usledili su, međutim, momenti odluke, pošto je Peti Mils pogodio "trojku" uz faul, a dok je realizovao šut sa linije slobodnih bacanja, pod košem su se za poziciju borili Vajtsajd i Marjanović. Iznerviran pogotkom protivničkog igrača i nemoćan u duelu sa srpskim centrom, Vajtsajd je laktom udario u glavu Marjanovića i momentalno zaradio isključenje.

Do tog trenutka centar Majamija imao je na svom kontu 14 poena i šest skokova.

Marjanović je na parketu proveo 13 minuta i za to vreme upisao 11 poena i šest skokova.

San Antonio je meč dobio rezultatom 119:101, za petu uzastopnu pobedu, a šestu u nizu protiv Majamija.

lakat

"Već smo prolazili kroz ovakve situacije sa Vajtsajdom. Razočarao nas je. To nije bio košarkaški potez", ljut je bio trener Majamija, Erik Spoelstra, posle meča.

Goste je do pobede predvodio Lamarkus Oldridž sa 28 poena i po 4 skoka i asistencije. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Dvjen Vejd sa 20 poena i pet asistencija.

U obračunu najboljih šutera NBA lige ove sezone, Stef Kari je bio uspešniji od Džejmsa Hardena na timskom nivou, a zvezda Hjustona na individualnom.

Voriorsi su slavili u Teksasu 123:110, a najbolji igrač lige meč je završio sa 35 poena (uz 9 asistencija i 6 skokova), dok je Harden ubacio 37 poena uz po pet asistencija i skokova.

Golden Stejt

Ovom pobedom Golden Stejt je ostvario najbolji start sezone ikada u NBA ligi: 47 pobeda i samo četiri poraza.

Najviše uzbuđenja viđeno je u duelu Dalas - Juta, gde su gosti slavili "trojkom" Gordona Hejvorda uz zvuk sirene na kraju produžetka. Prethodno je su na isti način, košem Rodnija Huda, izborili dodatnih pet minuta.