Odlični Jokić nije spasao Denver

Srpski košarkaš nije se radovao protiv Sakramenta iako je pružio još jednu sjajnu partiju

Nikola Jokić nastavlja sa odličnim partijama u dresu Denvera. On je protiv Sakramenta zabeležio "dabl-dabl" učinak, iako je njegov tim poražen rezultatom 114:110.

Srpski košarkaš zabeležio je 13 poena, 13 skokova i šest asistencija, uz dve ukradene i dve izgubljene lopte za 20 minuta na parketu.

Jokić

Kingsi su u drugom poluvremenu ispustili prednost od 17 poena, ali su u finišu utakmice ipak uspeli da upišu trijumf zahvaljujući, pre svega, Demarkusu Kazinsu.

Kazins je postigao 39 poena, ubacivši osam od poslednjih 13 poena za Sakramento na utakmici.

"Ja samo igram svoju igru. To je najbolji način", rekao je Kazins posle utakmice.

Jokić je pokušao da "spasi" svoj tim u finišu meča.

On je 10,6 sekundi pre kraja meča pogodio za tri poena i smanjio prednost Sakramenta na pola koša razlike (111:110), ali je, Daren Kolison pogodio tri slobodna bacanja i tako doneo trijumf Kingsima.

kraj

Osim Kazinsa u pobedničkoj ekipi istakli su se Rudi Gej sa 16 poena i 10 skokova i Omri Kaspi, koji je postigao 14 pogodaka.

U redovima Denvera, koji je upisao četvrti poraz u poslednjih pet utakmica, najbolji je bio Vil Barton sa 18 poena i šest skokova, dok je Danilo Galinari postigao 17.

Košarkaši Orlanda su u gostima pobedili Filadelfiju sa 124:115, a "magične" je predvodio crnogorski košarkaš Nikola Vučević, koji je protiv svog bivšeg tima ubacio 35 poena.

Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Iš Smit sa 22 poena.

Odličnu partiju u noći između utorka i srede prikazao je Džejms Harden. On je upisao 42 poena, ali to nije bilo dovoljno za trijumf Hjustona. Juta je slavila posle produžetka rezultatom 117:114.