PAO s peharom stiže u Beograd

Tim Saše Đorđevića okitio se trofejom Kupa Grčke

Panatinaikos je osvojio Kup Grčke. Tim Saše Đorđevića je u finalnom duelu odradio praktično trening jer je drugoligašu Farosu očitao košarkašku lekciju - 101:54.

Pobednik je rešen praktično u prvoj četvrtini kada su atinski "zeleni" već imali prednost od 20 poena (32:12), pa je Đorđević u nastavku šansu pružio igračima sa manjom minutažom, dok je odmarao nosioce igre pred gostovanje Crvenoj zvezdi u meču Top 16 faze Evrolige u petak.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vladimir Janković sa 13 poena, uz po tri skoka i asistencije, kao i Džejms Gist, koji je takođe zabeležio 13 pogodaka, uz šest uhvaćenih lopti.

Đorđević je srpski tandem Miroslav Raduljica - Ognjen Kuzmić držao na terenu manje od 10 minuta. Raduljica je za to vreme zabeležio tri poena, uz tri skoka i dve asistencije, a Kuzmić je upisao pet poena, uz tri skoka i blokadu.

PAO

Panatinaikos u četvrtak stiže u Beograd na duel 10. kola Top 16 protiv Crvene zvezde, koji je zakazan dan kasnije od 20 časova u Kombank areni.

PAO u grupi E zauzima treće mesto sa skorom 6-3, dok su crveno-beli na poziciji niže sa pet pobeda i četiri poraza.